Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


http://unie-grafickeho-designu.cz/paty-seminar-ugd-tvorba-pisma/

Pátý seminář Unie grafického designu povedou typografové Veronika Burian a José Scaglione, kteří společně založili písmolijnu TypeTogether. 15. února

Pátý seminář Unie grafického designu povedou typografové Veronika Burian a José Scaglione, kteří společně založili písmolijnu TypeTogether. Setkání bude zaměřeno na současnou tvorbu písma, na jeho užití v novinách a  časopisech a další aspekty typografické tvorby.


Seminář je určen jak zkušeným typografům a grafickým designérům, tak studentům těchto oborů. Přestože část semináře bude zaměřena na tvorbu písma, probírána budou i obecná témata související se současnou grafickou úpravou knih a periodik.


Termín konání: 15. února 2010 od 18 hodin v budově VOŠP.


Upozornění: seminář bude veden pouze v angličtině. Požádali jsme oba lektory, aby mluvili pomalu a srozumitelně.


Veronika Burian se narodila v Praze, žila v Německu, Rakousku, Itálii, Spojených státech a Velké Británii; v současné době bydlí v  Praze. Je autorkou úspěšné rodiny písem Maiola a mnoha dalších fontů v  nabídce TypeTogether. Za své typografické dílo získala několik mezinárodních ocenění.


José Scaglione je argentinský typograf a designér, člen rady mezinárodní organizace ATypI. Je autorem a spoluautorem mnoha fontů v  nabídce písmolijny TypeTogether. V současnosti vyučuje typografii na universitě v Rosariu.


Svou účast prosím potvrďte vyplněním formuláře. Cena semináře je 200 Kč na osobu, 100 Kč pro studenty s  platným dokladem o studiu. Semináře jsou zdarma pro členy Unie grafického designu a pro studenty VOŠP.


VOŠP — Vyšší odborná škola publicistiky

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1 — Nové Město


Mapa: vchod do školy naleznete v průchodu mezi ulicemi Spálená a Opatovická

CALTROP
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.