Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

8 uživatelů půjde

hledání


http://www.al-yaman.cz/

AL YAMAN V PRAZE V AKROPOLI

Al-Yaman je zpět. Nejen na podiu, ale i s novým albem. Nahrávka Insanyya je novým počinem skvělé multietnické pražské formace Al-Yaman. Zvuk kapely je fúzí akustických nástrojů a elektroniky a spojuje tradiční postupy s novými prvky taneční hudby. Proud arabského vlivu skupiny Al-Yaman přináší zpěvačka Ashwaq Abdulla Kulaib z Adenu (Jemen). Díky jejímu nezaměnitelnému vokálu a výtečnému propojení tanečních motivů, elektroniky a arabských písní je Al-Yaman považován za jednu nejlepších kapel svého žánru nejen u nás, ale i v celé Evropě.

Druhé řadové album Al-Yamanu se objevuje na pultech obchodů po dlouhých pěti letech. Výsledná nahrávka stojí na stejných základech jako první album Hurryia. Těmito základy je nezaměnitelný zpěv Ashwaq, která navíc zpívá v u nás stále neobvyklém jazyku, arabštině a výtečné propojení orientálních motivů s aktuálními tanečními a elektronickými trendy, o které se stará Aleš Hyvnar (al-esh). Žánrově je hudba Al-Yaman těžko zařaditelná. Mísí se zde vliv stylů jako dub, rock, elektronika, ambient, bhangra a další.

hosté: Amit Chatterjee, MC Al Amdiez

Amit Chatterjee patří mezi absolutní kytarovou a pěveckou světovou špičku. Dlouhodobý stálý člen The Zawinul Syndicate (s Joe Zawinulem hrál 10 let, 1993–2004). Během své bohaté kariéry rovněž koncertoval a nahrával s uznávanými hudebníky world music a jazzu – za všechny jmenujme multiinstrumentalistu a skladatele Burhana Ocala, saxofonistu Davida Liebmana, mistry perkusíGlena Veleze, Badala Roye, Triloka Gurtu a Roberta Thomase Jr (m. j. zakládajícího člena Weather Report), houslového virtuosa Vicki Richardse, či perkusistku Layne Redmond. Spolupracoval se Stingem, zahrál si dokonce i po boku Carlose Santany. Pracoval také se symfonickými orchestry z různých koutů světa či s muzikanty pohybujícími se na poli elektronické hudby jako je Jean-Pierre Smadj z Francie a DJ Mat z New Yorku. Ve Spojených Státech přednášel o etnické hudbě na Univerzitě v Miami. V poslední době Amit spolupracuje se špičkovým londýnským perkusistou Petem Lockettem (spolupráce např. s Peter Gabriel, Natasha Atlas, Björk, atd.), tablovým virtuozem Fazalem Qureishim (bratr Zakira Hussaina, nejslavnějšího tablisty všech dob), aktivně vystupuje se svojí novou formací Amit Chatterje Aliance. Hraje indickou klasickou hudbu na sitár. Jako studiový hudebník působí v Evropě, Americe i v Indii.

UZAKO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KACKAA --- 12:31:42 11.2.2010
vau. skoda:) mam praci
KH_B --- 14:18:34 10.2.2010
UZAKO --- 0:34:19 10.2.2010
VISUAL: UZAKO