Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

6 uživatelů půjde

hledání


http://www.zombiewalk.cz/

Moře se začne vařit, všechny svíce zhasnou, a mrtví budou chodit po zemi…v sobotu 17. května 2008 proběhne v Praze historicky první český Zombiewalk.

První český Zombiewalk Datum: sobota 17. května 2008 Čas: registrace od 15:30, pochod vychází v 17 hod. Místo: Praha, pochod vede ze Staroměstského náměstí přes Václavské nám. na Vinohradskou třídu ke klubu Bordó Informace, pravidla pochodu a další nezbytné údaje najdete na www.zombiewalk.cz

Co je Zombie Walk?

Definice:

Význam slova Zombiewalk se dá definovat nejlépe jako veřejné shromáždění lidí oblečených a nastylovaných jako oživlé mrtvoly – zombie. Tyto srazy většinou začínají na jednom místě (hřbitov, park), kde se účastníci sejdou a odtud pokračují pěšky přes centrum města a veřejná místa, aby byli pěkně vidět.

Proč to děláme?

Asi první odpovědí na tuto otázku by bylo „protože máme rádi filmy se zombiemi“, následované přiznáním „protože se nám ten nápad zdá dostatečně šílený, aby se podařil“, případně „protože reality hacků není nikdy dost". Kromě toho, že od zombiewalku očekáváme kopec zábavy, chceme tím ale i tak trochu na něco upozornit.

Jste přesvědčeni, že „zombie“ jsou jenom kombinací praktik voodoo a práce hollywoodských producentů? My si myslíme, že ne tak zcela. Schválně se někdy podívejte kolem sebe, až půjdete po ulici…

Na kolika lidech, které každodenně mineme v davu, si můžeme všimnout tolika společných rysů? Jejich pohledy jsou vyhaslé a životní energie stačí sotva na to, aby nutilo tělo vykonávat naučené mechanické úkoly (do práce, na nákup, domů, televize a spát.) Podobná „nákaza“ postihuje i část dnešních teenagerů, jejichž svět se smrsknul pouze do (ač pěkně vykresleného 3D) rozměru počítačových her. Hlavy se zaobírají jen základními fyzickými funkcemi a potřebou pasivní zábavy.

Vidíme snad jen my podobnost mezi zombiemi z filmů a těmi, kteří se potloukají po ulicích „jako tělo bez duše“? Možná ano. Přesto si myslíme, že (s dostatkem nadsázky) je mezi těmito jedinci a oživlými mrtvolami rozdíl jen několika stupňů Celsia tělesné teploty (v případě zombiewalku několika vrstev makeupu). A pokud někdo tuhle spojitost uvidí také, dosáhli jsme zombiewalkem výsledku, v nějž jsme se neodvažovali doufat. Vzhůru vstříc nevšedně-všední realitě!

Historie a vývoj

První záznam o zombiewalku pochází z kalifornského Sacramenta z léta 2001. Událost pojmenovaná „The Zombie Parade“ pochází z hlavy Bryna Loviga, který navrhl pochod zombií jako součást propagace výročního hororového festivalu The Thrash Film Orgy. Tehdy se sešlo několik desítek kamarádů, kteří se namaskovali jako zombie, naložili se do bílého školního autobusu a jezdili se promenovat se po městě. Tato akce se pochopitelně setkala s velikým úspěchem, a proto se začala pravidelně opakovat.

SPHEX
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CRAZYHBO --- 16:46:58 16.5.2008
ale asi jen jako prihlizejici fotograf a zevla:))