Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

21 uživatelů půjde

hledání


http://www.crossclub.cz/program-detail/1108/

Předposlední neděli měsíci únoru nás čeká další pokračování projektu GHETTOLLEGE – AFRIKANISTIKA + doprovodný program v režii O.S. WAKITAKA

 • AFRIKANISTIKA 2010 / 2011,
 • Afrikanistika byla vybrána jako téma pro rozsáhlý cyklus přednášek zejména z toho důvodu, že stejnojmenný obor byl na Filosofické Fakultě UK zrušen. A to i přes svou dobrou pověst, kvalitní profesory a neutuchající zájem studentů. Lidé se zájmem o studium afrických dějin, kultury a společnosti jsou v současnosti odkázáni pouze k domácímu samostudiu. Vnímáme mezeru, která tímto vznikla jako zcela zásadní a proto jsme se rozhodli oslovit bývalé vyučující i absolventy oboru afrikanistika k účasti na tomto netradičním a v celé republice ojedinělém projektu. Přednáškový cyklus Afrikanistika by měl zajímavou formou úzce propojovat historická, sociologická, etnologická, antropologická a kulturní témata. Spojení přednášek s kvalitními uměleckými workshopy s mezinárodní účastí pak umožní „studentům“ poznat Afriku nejen teoreticky, ale i prakticky a fyzicky.

 • ...............................................................................

 • TERMÍN : 21.2.2010- start 16:00 + doprovodný večer O.S. WAKITAKA
 • -


 • 16:00 – 17:15
  PhDr. Alemayehu Kumsa, Ph.D
  Politické konflikty v současné Africe
 • Současná Afrika prochází mnoha typy násilných konfliktů, které uvalily těžkou daň na společnost, politiku i ekonomiku kontinentu, přičemž je okrádají o jejich rozvojový potenciál a demokratické možnosti. Příčiny těchto konfliktů jsou velmi složité a jejich řešení obtížné. Dvacáté století v afrických dějinách bylo poznamenáno drancováním ze strany kolonialismu, jeho vysilujícím dědictvím a destruktivním postkoloniálním rozvratem. Od počátku kolonialismu se v různých částech Afriky odehrávaly různé typy válek. V současné Africe lze politické válečné konflikty rozlišit do pěti typů, přičemž jejich rozdělení je v první řadě založeno na jejich politickém cíli a ideologických tendencích: imperiální války, protikoloniální války, války v rámci státu, války mezi státy a mezinárodní války.
 • 17:15 – 18:15
  Dr. Otakar Hulec, CSc
  Historie afrického kontinentu

 • Stručný přehled o tom, jak se měnil a mění pohled na dějiny Afriky. Nebylo to dáno jen samotným vývojem historického řemesla, ale i technologickými změnami při zkoumání dávné i blízké minulosti jednotlivých afrických zemí. Velký vliv měly i politické a společenské změny, které v Africe nastaly v několika posledních desetiletích.
 • 19:00 -DOPROVODNÝ PROGRAM O.S. WAKITAKA
 • Petra Drážďanská – v r 2006 pracovala jako dobrovolnice v Ugandě na projektu Adopce na dálku (Charitas Prague). Ve své přednášce se dotkne několika témat jako například života ugandského venkova, krásy místní přirody, projektu Adopce na dálku a podobně.


  Klára Kappala – vystudovala magisterský obor Sociální politika, sociální práce a její diplomová práce o adopcích na dálku je fundovanou expertizou na dané téma. Minulý rok založila občanské sdružení Wakitaka, které pomáhá ugandským dětem a odkud se jen pár dní před akcí vrací s novými poznatky, o kterých si s ní budete moci v rámci přednášky povídat.

  Vstupné je dobrovolné a celé jde na podporu občanského sdružení WAKITAKA.
 • 21:00 (hlavní sál)
  DJ's: Admirál Kolíbal, Ross The Boss, MC's: U-Cee a další (reggae, dancehall, afrobeat

 • AMOPRA
  Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
  LORENZO --- 13:29:16 22.2.2010
  DLOUHA_POTVORA --- 10:51:43 22.2.2010
  hmm sakrys, tak na to koukam az ted... :-/
  BEDUAN --- 19:02:09 9.2.2010
  aha .)
  PAPAFREDO --- 13:20:34 9.2.2010
  BEDUAN: ty seš moc pořád :P
  BEDUAN --- 14:42:34 4.2.2010
  snad budu moc !!!
  AMOPRA --- 13:56:53 4.2.2010
  To je škoda... ale budou další přednášky..)
  DUBPRINCESS --- 23:19:46 3.2.2010
  kumsa! ach jo, a já jsemzrovna mimo čr...