Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://nod.roxy.cz/?p=892

Přemýšlející nekropábitel, věčně nešťastný člověk, komunista-idealista.

Všechno je sračka

Režie: Tomáš Weinreb


Miroslav David žil s Olgou Hepnarovou půl roku před jejím (zlo)činem. Olga Hepnarová byla drobná mladá dívka, která v roce 1973 úmyslně najela nákladním vozem do davu lidí. Osm z nich zabila. Čin vysvětlila jako akt pomsty za celoživotní příkoří, které byla nucena od společnosti nelidsky snášet. Film ukazuje Miroslava Davida jako neustále nespokojeného, nadávajícího, ale i přemýšlejícího „nekropábitele“. Portrét Davida jako osamělého schizoidního protějšku Olgy Hepnarové, který neztratil přes všechno utrpení humor.


Miroslav David lived with Olga Hepnarová six months before the (evil) act. Olga Hepnarová was a tiny young girl, who drove with truck car into a crowd of people in 1973 purposely. She killed eight people. She explained this act of aggression as an act of revenge for the wrong life, which she was forced to live in inhumane society. Film shows David as man, who is always disgruntled, disputed. But he is also quizzical maverick, who is thinking about the problems. Portrait of David as a schizoid counterpart of Olga Hepnarová. He suffered a lot, but he has sense of humor also today.


Rok: 2009

Formát: DVCAM

Délka: 23′


59/184/84

Režie: Lukáš Kokeš


Filmový inzerát věčně nešťastného člověka, který s utkvělou představou, že se něco musí stát, stále čeká na chvíli, kdy začne žít, a který svoji strohou existenci samotáře udržuje s vírou, že mu osud konečně splní jeho ideální požadavky na ženu, odvozené z biologického práva na lásku.


A film add of the forever unhappy man with a fixed idea that “something is about to happen”, always waiting for the moment to start to live, upholding his plain loner’s existence with a belief that the destiny will at last make his dream of an ideal woman true, based on the biological right of love.


Rok: 2009

Formát: 16 mm

Délka: 25′


In vino veritas

Režie: Jaroslav Kratochvíl


Portrét Karla Jochmanna, mého dědečka, který v roce 1951 “dobrovolně a celkem rád” vstoupil do KSČ a její věrný dodnes. V prolínání jeho osobní malé a oficiální velké politiky KSČ sledujeme obraz lidí, jenž z přesvědčení, “že KSČ pracuje pro lidi a chce pro lidi jen dobro” zakládali socialismus a jenž doufají, že jednou komunismus zvítězí nad lží a nenávistí.


A portrait of Karel Jochmann, my grandfather, who “voluntarily and quite happily” joined the Czechoslovak Communist party in 1951 and is still a faithful member to these days. Through a blend of his own small and the official big politics of the Communist party, we follow a portrayal of people who started the party persuaded that “the party is working for people and only wants well-being for them” and who still hope that one day, communism will defeat all the lies and hatred.


Rok: 2009

Formát: HDCAM

Délka: 33′

HELEN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ORKA_2G4U --- 14:05:30 4.2.2010
sakra, to ctu ted :)