Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://www.kralovskypruvod.cz

Karel IV. se svou druzinou poveze z Prahy na Karlstejn korunovacni klenoty. Pripojte se k pruvodu :-)

Historický průvod sleduje tento příběh…

Karel IV., z boží milosti císař římský a král český, vozil císařské korunovační klenoty, posvátné symboly Svaté říše římské, každoročně z Karlštejna do Prahy, kde byly ukazovány poutníkům ze všech koutů Evropy. Poté je císař vracel zpět do bezpečných zdí Karlštejna. Tam byly opět uloženy do oltáře kaple sv. Kříže.


Obnovený slavnostní průvod císařského dvora v čele s císařem Karlem IV. a jeho chotí Eliškou se ráno v pátek 6. června vydá z Pražského hradu přes Karlův most směrem ke Staroměstskému náměstí, kde císař promluví k lidu a zhlédne ukázku válečnického umění svých rytířů. Dále se průvod stočí podél řeky k jihu a přes Radotín a Černošice dospěje před osmou hodinou večerní do Dobřichovic, kde spočine na noc.


Druhého dne - v sobotu 7. června - odtud bude císař dopoledne pokračovat v cestě přes Lety, Řevnice a Hlásnou Třebaň a dále podél Berounky už k samotnému Karlštejnu.
Při každém zastavení ve vsi nebo ve městě bude císař s doprovodem slavnostně uvítán rychtáři a dalšími představiteli obce a zhlédne program připravený k jeho poctě.
V podvečer vstoupí císař Karel spolu s nejbližšími do zdí hradu Karlštejna, aby klenoty uložil do kaple ve Velké věži. V podhradí císařské rezidence se dvořané, rytířstvo i lid zúčastní rytířských her, turnajů, hodování, zpěvů, tanců a dalších zábav. Vše vyvrcholí velkolepým večerním programem.


Jak vypadal minuly rocnik muzete videt na strankach akce na fotkach i ve filmu.

INTEGER
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TOTAL_MANGEL --- 21:53:57 1.6.2008
už teď mi naskakují pupínky