Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


http://myspace.com/menuevent

Další pokračování hudebních večerů MENU se uskuteční 5.února 2010 od 20 hodin v Galeri U Přivozu, která se součástí budovy Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. Unikátní prostor nabídne i unikátní vystoupení předních českých hudebních a vizuálních umělců. Těšit se tak můžete na vystoupení projektů Mateřídouška, prof.Neutrino a Spectral Index.
Více informací naleznete na http://www.myspace.com/menuevent.


„Někdo se cítí jako by se vrátil do dětství a zcela se poddá imaginaci a podmanivosti hudby a obrazu, jiný se zase cítí doslova uražen naivností a nepochopenou infantilitou viděného a slyšeného.“
Takové pocity může vyvolat vystoupení Mateřídoušky, která vznikla roku 2004 a je tvořena dvěma dosti odlišnými osobnostmi, pocházejí z umělecké scény kolem FAVU, s jasně rozdělenými úkoly a funkcemi. Oba se navzájem doplňují. Zatímco Tereza Damcová (zpěv, kostýmy, objekty, kresby a koncept videoprojekce) je éterickou duší Mateřídoušky, jejím vizuálním ztělesněním, neustále se měnícím a morfujícím stvořením, Jiří Suchánek (hudba, kamera, střih a animace) je naopak pevným bodem, který dává věcem řád a strukturu. Spřádá trpělivě jemné hudební a rytmické motivy, které jsou inspirovány lidovou hudbou, s přirozenými stylovými přechody. Zvukově se Mateřídouška jeví jako kombinace rozlehlých zvukových ploch s triphopovými a glitchovými nádechy, živým zpěvem, který je modifikován všemožnými digitálními i analogovými procesy. Přesvědčit se můžete na jejich debutovém albu s názvem H(ack)err God (Muteme 2006).
Vystoupení Mateřídoušky je určitě více divadelním představením než koncertem, vyžaduje na soustředění a schopnost nechat se unést jemnými zvuky a vizuálními návnadami má silný snivý a výtvarný akcent - ruční perokresby Terezy Damcové jsou Jiřím Suchánkem digitálně animovány a vytváří tak na videoprojekci oživlé světy.

http://www.muteme.cz/materidouska


Sampledelický projekt prof. Neutrina (Petr Mareš) se vrací s novým audio-vizuálním programem The Unquiet Invisible (Neklidné Neviditelno), tentokrát koncepčně inspirovaným spiritismem a různými dalšími parapsychologickými jevy, jako je interdimensionální transkomunikace nebo transpersonální psychologií, za využití samplů z různých vysokofrekvenčních zařízení na navazování kontaktů z nehmotnou sférou (ghostbox, spiricom nebo psychofon). Tím dal vzniknout novému pojetí elektronické hudby nazvané psychotronika. Dalším důležitým inspiračním zdrojem jsou filmy a literatura, zabývající se okultismem a mysticismem či magický realismus.
Neutrinova poslední oficiálně vydaná deska bylo album Cosmix Songs (Muteme 2006) a mezitím si odskočil k projektu Cold-Boy-Klan s nímž vydal album Stupid White Man (Muteme 2008). Jeho vystoupení bude doprovázet performance Jaroslava Schejbala a Lucie Nováčková. Videoprojekcí ji doplní Witkin (Martin Šauer).

http://www.myspace.com/profneutrino


Spectral Index je nový hudební projekt brněnského producenta netradiční elektroniky Marka Salamona vycházející z idm, ambientu, mikrominimalismu a soundartu, ale také prvků orientální hudby, jazzu či vážné hudby. Marka lze označit za hudebního chameleona, spojujícího technokratismus s emocemi, hlásícího se k labelu Chernobyl Kolektiv. Jeho předchozí projekty a to především audiovizuální projekt Ohm Plain se dočkaly uznání mnoha producentů a to především díky originalitě zvuku a jeho sekvencování. V rámci večírku MENU jste již mohli dvakrát slyšet jeho live set, tentokrát se můžete těšit na přímočařejší a tanečnější set djský.

http://www.myspace.com/neurochirurgy

vstup 100 / 80 studenti

MENU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.