Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


http://www.archiveofficial.com/

Trip-hopoví Archive v Lucerna Music Baru!

Po Massive Attack přivítá Praha další hvězdy britského trip-hopu – Archive!

Britská formace Archive se za svou kariéru z producentského dua postupně rozrostla ve volně rotující kolektiv tvůrčích osobností, jejichž pevnou základnou jsou pánové Darius Keeler a Danny Griffiths. Ti spolu poprvé usedli do studia již roku 1990, kdy vytvořili klubový hit “Narra Mine” pod hlavičkou Genaside 2. Od té doby začali experimentovat bez toho, aby se omezovali jen na jeden hudební žánr.

Uprostřed módní vlny triphopu, která se hudební scénou přehnala v polovině devadesátých let, vydali pánové první album “Londinium”. Tehdy už měli po boku zpěvačku Royu Arab a rappera Rosko Johna a tvořili již pod jménem Archive. První deska jim vynesla pověst kapely, která se nebojí bořit žánrové hranice a spolupracovat s nejrůznějšími umělci, což platí dodnes.

Na svém letošním albu “Controlling Crowds” vystupují se směsí progresivního rocku, elektroniky a akustických zvuků. Album bylo natočeno ve formě trilogie, vyprávěné jako příběh. Na pomoc producentské dvojici přišli zpěvák Pollard Berrier, vokalistka Marie Q a Rosko John, který se ke kapele po delší době navrátil v plné síle. Zpěvák Dave Pen mezitím sám dokončil demosnímky čtvrtého dílu “Controlling Crowds”, který vyšel zároveň se zmíněnou trilogií. Oproti převážně pesimistickému ladění prvních tří dílů vytvořil jejich kladný protipól.

Album “Controlling Crowds IV” tak představuje nečekané šťastné vyústění příběhu naznačeného v předchozích dílech trilogie. Písně samy o sobě dýchají optimismem a povzbuzujícími melodiemi. Najdeme v nich prvky popu a elektra, jako by Archive chtěli hudbou doprovodit novou vesmírnou odyseu.

Nejnovější deska, která u nás vyšla u Warner Music, představuje Archive jako plnohodnotnou kapelu tak, jak je posluchači předtím neznali. Ti se nyní o jejich formě budou moci přesvědčit i naživo, počátkem příštího roku vyrážejí Archive na turné. České publikum se s touto progresivní partou bude moci seznámit 05.února 2010 v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 400,- Kč + poplatky, na místě za 500,- Kč. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatků.

PSYSBEE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TOMMICK --- 23:06:38 11.2.2010
PSYSBEE: Sme prisli v cca 19:10, ale to je uz jedno :)

Kazdopadne to bylo fajn, i kdyz jsem neslysel par mych oblibenych skladech teda ...
TARMAQ --- 15:26:57 9.2.2010
TARMAQ --- 14:24:11 8.2.2010
PSYSBEE: zajem urcite bude, tak sem pak jen hod link ;]
PSYSBEE --- 8:36:22 8.2.2010
imho to melo bejt delsi tak cca. od ctvrt-pul hodiny - viz.
"Archive předvedou v Lucerna Music Baru téměř dvou a půl hodinovou show!"

Z me strany :
- koncert super, naprosta spokojenost co se tyce vykonu kapely (vyhranost, sehranost, šou :), zvuku i celkovy atmosfery v LMB..
Malo vadou na krase byly lehke organizacni zmatky ohledne zacatku - nekde napsano 18.00, na listku 18.30, onde zas 19.00-navic predkapela, ktera ani nebyla?, takze kdyz sme dorazili neco pred ctvrt na sedm, tak u satny nas akorat uvitaly prvni tony Bullets?
+ konec, kdy sem cekal, ze se nechaj vytleskat a nebudou hrat zagorku, ale nenechali a nechali tam ten rozjetej dav tleskat dokud mu nedojde, ze pridavek uz nebude..
- na druhou stranu se jim nedivim, vzhledem ke snure co maj za sebou a dalsimu vystoupeni, ktery je cekalo hned druhej den ve Vidni tusim?
Kamarad nahral asi tri pisnicky na fotak, kvalita celkem ujde, behem tydne to hodim na jutubu, kdyby mel nekdo zajem..
TARMAQ --- 17:10:48 6.2.2010
nemelo to bejt asi 2x tak dlouhy? byl jsem docela prekvapenej kdyz tam zacali ve 21:15 skladat aparaturu... ale jinak do te doby super koncert.
GEEK --- 15:55:48 5.2.2010
jinak na listku je napsanej start v 18.30. tak nevim... stejne budem cekat dve hodiny.
GEEK --- 15:54:46 5.2.2010
jj
PSYSBEE --- 8:20:05 5.2.2010
Tak dnes vecer to vypukne! :)
PSYSBEE --- 11:08:38 1.2.2010
Archive předvedou v Lucerna Music Baru téměř dvou a půl hodinovou show!

http://www.superbeat.cz/partylist/archive-12227/2884-archive-predvedou-v-lucerna-music-baru-temer-dvou-a-pul-hodinovou-show/

Projekt Archive dali dohromady Darius Keeler a Danny Griffiths roku 1994, kteří se již znali z působení v breakbeatové formaci Genaside II. Spolu se zpěvačkou Royou Arab a rapperem Rosko Johnem vydali roku 1996 album Londinium, které svým triphopovým zvukem oslovilo příznivce Massive Attack a Portishead. Recenze hovořily příznivě, přesto se kapela de facto rozpadla kvůli personálním rozporům.

O rok později se Keeler a Griffiths rozhodli dát se znovu dohromady s jinou vokalistkou (Suzanne Wooder) a roku 1999 vydali druhou desku Take My Head. Ta nabídla směs popu a symfonického triphopu a mnohem více jasných melodií než jejich debut.

Mezi léty 2002 a 2005 vydali Archive tři alba za pomoci zpěváka Craiga Walkera známého z kapely Power of Dreams. V očích kritiků byli tou dobou na vzestupu a také u publika se jim začalo vést velice dobře - nezanedbatelné množství fanoušků si získali například ve Francii či Polsku. V této dekádě se Archive čím dál více vzdalují od triphopu a přejímají psychedelický kytarový zvuk, který je vlastní skupinám jako Pink Floyd, Mogwai či The Secret Machines. Vedle své albové tvorby v roce 2003 sklidili vřelý ohlas za soundtrack k filmu Na plný plyn (Michel Vaillant).

Craiga Walkera poté na pozici zpěváka nahradili Dave Pen, Maria Q a Pollard Berrier a výsledkem nové spolupráce byla deska Lights. Od té doby se všichni tři stali členy koncertní sestavy Archive, letos se dokonce ke kapele vrátil i rapper Rosko John. A protože roku 2009 došlo v diskografii Archive na čtyřdílnou epopej Controlling Crowds, všichni zúčastnění jsou právě uprostřed další koncertní série, která napříč kontinenty budí nadšené ohlasy. Tentokrát si najdou čas také na Prahu, proto i vy můžete poznat jejich zvuk na vlastní uši. Koncert Archive se uskuteční 5. února v Lucerna Music Baru, kam si kapela připravila téměř dvou a půl hodinovou show.

Koncert kapely Archive bude bezpochyby jeden z těch, o němž se bude dlouho mluvit a jehož vynechání by mohlo dotyčné váhavce skutečně neskutečně mrzet.

Pozor, začátek již v 19:00 hodin!

--
zacinam se neskutecne tesit!!! :))
ELEMENT_CEZET --- 0:56:10 31.1.2010
ELEMENT_CEZET --- 17:59:40 29.1.2010
woooooooow, tohle mi úplně uteklo:)...díky:)