Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


http://www.youtube.com/watch?v=h-kmLkfFrtU

Málokteré skupině věnovala britská kritika v posledních letech více pozornosti než SKINDRED. Skupině, která si svojí nekonvenční fúzí metalu, punk rocku, hip hopu a reggae získala okamžitě po vydání debutového alba desetitisíce fanoušků po celém světě a současně velikány americké rockové scény Korn, kteří je přizvali na své turné.

Skindred založil ve welšském Newportu zpěvák Benji Webbe v roce 1998 poté, co ukončila činnost jeho domovská formace Dub War. V roce 2002 skupina debutovala albem Babylon, které stanulo na prvním místě v kategorii Top Reggae Albums a na pátém místě v Top Heatseekers časopisu Billboard. Následující nahrávka Roots Rock Riot, kterou skupina vydala o pět let později, obsadila v přehledu Top Heatseekers úctyhodné šesté místo.

Sama skupina svoji tvorbu nejčastěji charakterizuje jako “ragga metal” nebo “nu-reggae”, jak občas rád před médii vtipkuje Benji Webbe. A byl to také on, kdo přirovnání Skindred k Bad Brains komentoval slovy: “Ano, těm, kteří o reggae nic nevědí, Bad Brains připomínat můžeme. Ale je to stejné, jako by někdo, kdo absolutně nerozumí opeře, přirovnával Pavarottiho k Mario Lanzovi. Pokud máte uši v pořádku, musíte vědět, že je to blbost.”

České publikum se vystoupení Skindred dočká vůbec poprvé 27.2.2010 v pražském Paláci Akropolis, kam skupina zavítá v rámci turné k novinkovému EP Shark Bites and Dog Fights (vydáno 21.9. u Bieler Bros Records). Po Velké Británii, kde kapela svoji koncertní šňůru zahájila setem sedmnácti vyprodaných! vystoupení, Skindred nyní křižují Spojené státy, odkud se pomalu začnou přesouvat do Evropy. Jen dosavadní rozpis čítá více jak 50 zastávek.

event_attached_file

SHMAIDA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DR_DAEMON --- 12:19:16 5.2.2010
skindred snad nikoho nezajímaj, to mě překvapuje:(
SHMAIDA --- 11:39:31 7.1.2010
:) přijď
DR_DAEMON --- 15:27:21 5.1.2010
já přídu:)