Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://www.myspace.com/menuevent

Kapela WWW, jejíž živé vystoupení patří bezpochyby k tomu nejzajímavějšímu, co lze u nás vidět, vznikla v Praze na počátku 90. let. WWW kolem sebe v té době soustředili první české nadšence hiphopové kultury. Později začali pracovat s živými nástroji, čímž se transformovali v posthiphopový big band a pozvolna se odklonili od klasické rapové produkce. Po několikaleté odmlce se WWW se vrátili na scénu s debutovým albem Neurobeat (Biggboss 2006), na kterém slučují postupy hiphopu, industrialu a elektroniky. Druhý počin s názvem Tanec sekyr (Biggboss 2009) představuje neméně zdařilý počin prohlubující formu debutového alba.
Jejich hudba vychází z hiphopových postupů a nasnímaných samplů, nervózních industriálních zvuků a znepokojivých elektronických struktur. Zvuky jsou většinou nasnímány z reality nebo digitálně vygenerovány do abstraktního tvaru, mísí se s živelnou a rytmickou energii hiphopu. Naprosto zásadní jsou však texty z pera Lubomíra Typlta, jenž jsou těžko uchopitelné a jejichž naléhavost umocňují metafory, eufonie a vůbec široká škála básnických prostředků. Textově se podílí také ústřední postava celého projektu a autor hudby Ondřej Anděra se svými abstrahujícími impresemi, zdůrazňujícími rytmickou podstatu slov, jejich mnohovýznamovost a zvukovou barvitost. Anděrův rap balancuje na hranici rytmické hravosti a stimulujícího, zuřivého a útočného vzývání. Vše je umocněno a dobroušeno kovově znějícím hlasem zpěvačky Milesy Zrnić. Koncertně setavu pak doplňuje DJ Brainythug, často improvizují pomocí loopovacích zařízení a experimentující se synchronizací s lasery a videoprojekcemi.

http://www.myspace.com/neurobeat


Hudební producent Katsa.Theo alias Jiří Tilgner se úspěšnou spoluprácí s vokalistkou Milli J. posouvá až k abstraktním popovým strukturám. Prvky idm, musique concréte, downtempo mísí s ozvěnami dubstepu. Rozmanitý sampling je mu základem pro vrstvené zvukové plochy, jejich nálady podtrhuje snový zpěv. Precizní synchronizace s jakou vizuálně doprovází svá vystoupení přináší dokonalé propojení obrazu a hudby. V současné době dokončuje nový materiál, který poprvé představí právě 23.1. Toto nové EP s názvem porto na jehož finální zvukové podobě se podílel David Rambousek alias Selectone, vychází pod hlavičkou jeho vydavatelství Resssonus records a současně je prvním z release nově se rodícího labelu MENU. Křtu se logicky ujmou právě WWW.

http://www.myspace.com/katsa.theo

vstup 100,-

MENU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.