Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


http://www.astudiorubin.cz

Barová miniatura Magdaleny Frydrych Gregorové. Režie SKUTR.

"Představte si jeden okamžik. Jdete po ulici a zakopnete o obrubník, spadnete na zem a rozbijete si koleno. Je to nemilé, ale koleno vám doma žena obváže a rána se brzy zahojí. Jedná se o zcela běžný výjev. A teď si představte jiný okamžik. Jdete po ulici, zakopnete o obrubník a nikdy nedopadnete na zem. Padáte a padáte a vaše další bytí se zacyklí do jediného smyslu, který nebudete schopni naplnit. Vy nedopadnete. Nikdy. A jediným obsahem vaší další existence bude pád. I tuto skutečnost v sobě zahrnuje podstata slova nikdy."

Tento projekt bude od nás netradiční, bude o textu, o jeho poezii… Neboť je pro nás důležité představit hru Magdaleny Frydrych Gregorové, která vznikla původně pro polské divadlo Lubuski Teatr w Zielonej Górze, pražské veřejnosti.

Text se v mé hlavě začal rodit během dlouhé cesty, která vede k polskému městu s názvem Zelená Hora a kterou z obou stran lemuje hustý les. Tou cestou jsme projížděli několikrát a dojem byl vždy stejný – tak trochu úzkost z izolovanosti a pocit, že aby člověk někam dojel, musí se tím lesem vydat… Když je noc, stojí těsně u silnice v celých zástupech jeleni a oči jim svítí. Působí u toho trochu jako němě přihlížející sochy na Karlově mostě. Každá cesta je most odněkud někam. (Magdalena Frydrych Gregorová)

Hrají: Zuzana Stavná, Hana Vagnerová, Miloslav König, Jakub Žáček
Režie: SKUTR
Hudba: Petr Kaláb

Více informací zde,
rezervace lístků zde

ZUZU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.