Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

6 uživatelů půjde

hledání


http://www.jungleradical.ic.cz

Každoroční openair festival drumandbassu a jungleu. Studnice u Náchoda ! 26.6.2010..


Touchwood
(Stonedgroove.org)
Chica (TH3 soundsystem)
Subdega (Reverseart crew)
Hundread (Saigon project crew)
JD Bass (Jungleradical crew)
Bomb da Base (Jungleradical crew)
HVL (Jungleradical crew)
Castus (ex. Jungleradical crew)
FoOL (ex. Jungleradical crew)
ADZi (FretNoiz Records/ex. TheEdge)
Penza (PLC Crew) 

Mc Turner (USA, ReverseArt)
Mc Brokolice (th3 soundsystem/dnbradio.cz)
Mc Charvy (th3 soundsystem)
Mc ADZi (FretNoiz records/ex. theedge)

 
S T U D N I C E   D R U M   O P E N A I R   v o l .  7
Studnice u Náchoda, Restaurace U Petra (venkovní areál)
2 6 . 0 6 . 2 0 1 0 / 1 5 : 0 0 - ? ? : ? ?

Letos opět, a to již posedmé proběhne ve venkovním areálu Restaurace "U Petra" ve Studnicích u Náchoda, jeden z největších každoročně konaných openairů soustředěný převážně na drumandbass, jungle a tekno scénu. Tato venkovní akce není nic jiného, nežli tradiční Studnice Drum Openair 7 (dále už jen SDOA).

Opět uslyšíte od odpoledních hodin (15:00) přes temnou noc až do rána (??:??) kvalitní undergroundovou hudbu na plné pecky. Nebudou chybět světla a dekorace, nějaký ten obchůdek s triky a předměty které jsou na pořádné párty třeba o který se postará stánek Easyboy (hlavní partner openairu), a také stánek kde budou k dispozici ručně dělané doplňky od Fimo Shop Sweet, no a samozřejmě také občerstvení ve formě nápojů i jídla, aby jste mohli dobíjet nonstop energii na další energické hudební ochutnávky !

Tak jako na každý rok byl pečlivě vybírán lineup účinkujících umělců, tak i letos jsme to pečlivě vybírali formou "více hlav více ví" a věříme že Náš výběr Vás rozhodně nezklame a bude Vás maximálně bavit po celou doku konání akce.

Na SDOA bylo letos vybráno 11 DJů, a 4 zkušení MCs ze všech koutů ČR a dokonce jeden původem z USA....
Mezi největší jméno, bude patřit bezesporu jedna z největších legend českého drumandbassu, DJ a producent s mnohaletými zkušenostmi, zástupce mnoha stylu drumandbassu i ambientnějších věcí, spoluzakladatel DJ školy, vlastního NET-labelu, a spolutvůrce pořadu Inclubator na pražském Radiu 1, DJ Touchwood, dalším DJ resp DJkou která má tak jako Touchwood již řadu let své jméno na velkých openairech a akcích po celé republice, vystupující pod křídly vlastního soundsystému TH3 je DJ Chica. Dalším člověkem který předvede drumandbass a raggajungle v temnějším a tvrdším stylu ale i příjemném podání, je zástupce rozjeté crew ReverseArt, kteří pořádají velkolepé párty po celé ČR a i v zahraničí, DJ Subdega. Dalším DJem který dokáže svými energickými tracky rozhýbat nejednu tlupu lidí, je zástupce severočeských Saigon Project, raggajungleový maniak s visáží pravého rastafariána, DJ Hundread. Dalším pánem na holení je pražský darkside jungleový maniak, DJ a producent zlámaných beatů i tekna, a zakladatel FretNoiz Records, DJ ADZi. Dalším váženým hostem bude zkušený Dj a pořadatel mnoha akcí po celé ČR a především na východě Čech, DJ Castus, dále také nekompromisní mladý lokální DJ hrající všemožné zlámané styly, co udrží akce v pohybu, a je také spolupořadatel DnB/Tekno akcí na Náchodsku, tento masér je DJ Penza. Dalším umělcem je FoOL, který se postará především o chillout stage, kde bude možné slyšet muziku v rytmu triphopu, downtempa a podobných chillout stylů. No a v neposlední řadě již samotní zakladatelé SDOA (již od roku 2003) Jungleradical Crew, ve složení Jd Bass, Bomb da Base a HVL. Tito tři maniaci hrají každý svůj vyhraněný styl, ale každý v těch nejdokonalejších mixech. S jejich undergroundovými akcemi se můžeme setkat prakticky po celé naší republice...

Přehlídka TH3 shopu:
Kromě muziky samotné, bude také doprovodným programem přehlídka "hadrů" od TH3 soundsystému, kde bude jistě možné si některé z výrobků zakoupit, nebo případně objednat dle Vašich požadavků.

MCs:
Dále zde máme ještě MC kteří budou po většinu trvání akce doprovázet některé z DJů, především zástupce Reverseart, TH3 Soundsystemu a Jungleradical Crew. Bude se jednat o Mc Turner z ReverseArt (USA) který je původem Američan a jenž procestoval za své mládí celý svět. Turner mimo jiné žil i několik let na Jamajce, kde pochytil mnoho od tamních zpěváků reggae. Jeho dynamická vystoupení a perfektní zpěv Vás prostě strhne.
Dalším morcem, resp. borkyní je Mc Brokolice (TH3) která dokáže svými vokály dotáhnout každý set do správného konce, dále zazpívá Mc Charvy, který tak jako Brokolice patří pod TH3 Sound a jehož styl a hlas je unikátní v každém detailu. Dalším Mc který si zaskočí především u Jungleradical Crew je ADZi. Jeho raggavokály a chraplavý hlas dokáže vykouzlit nejeden parádní um..

A co jsou tedy naši vystupující umělci zač do podrobna ?, na to se nyní můžete podívat:

Touchwood:
Jak už jsme psali tak hlavní hvězdou SDOA bude DJ Touchwood. Tento člověk se profesionálně ve světě hudby pohybuje již tak dlouho, že u jeho začátků řada z nás ještě nevěděla co se ani děje. Prošel (a dodnes chodí) světem hudby jako producent i jako remixer. Ovšem jako DJ je znám o něco více. Jeho sety vždy měli šťávu, a byli vždy okořeněné něčím netradičním, co dělalo z jeho setů slast pro uši. DJ Touchwood vystupoval
co se produkce týče také pod pseudonymem Stonedhigh, s nímž byl již od roku 1997 jedním z prvních producentů u nás, který se věnoval zlámaným beatům a experimentům v podobných žánrech. V říjnu 1999 byla založena DJ škola LIVC která byla vůbec první DJ školou v ČR, a Dj Touchwood patřil mezi lektory, a jeho cílem bylo naučit DJingu ale také a to především tvorbě elektronické muziky. Touchwood stál také u zrodu pořadu Inclubator který dodnes vysílá na pražském Radiu 1. I dnes se věnuje nadále hudbě, a to nejen jako DJ a producent, ale také jako spoluzakladatel Free-net labelu Kaktus Recordings, který se zabývá převážně prezentací české elektronické tvorby nejen u nás, ale i dále ve světě. V dnešní době vystupuje především na akcích společně s DJs jako jsou, Igraczech, Rezynk, YtoŘ aka. Dialect ad.

Subdega:
S DJingem začal roku 2004, prošel více odvětvími D'N'B, než došel k tomu, jaká krev mu tepe v žilách. Jeho krevní skupinou je RaggaJungle, na každé párty, kde uvidíte jeho jméno, počítejte s raggajunglovým nášupem, od rovných věcí, až po smršť zlámaných ragga vokálovek, které občas proloží nějakým techstepem či amenem ! Jeho set na SDOA 7. si rozhodně nenechte ujít a vychutnejte ušima i tělem !

Chica:
DJka a patřící pod křídla TH3 Soundsystemu, jejíž začátky byli protknuté s mnoha českými soundsystémy a crew jako Shamanic soundsystem, Dread Beat Squad, Swamp soundsystem, Bassys, Trautenberk a mnoha dalšími, se kterými spolupořádala jako TH3 Soundsystem nespočet akcí po celé ČR vč. několika Czaroteků, Czechteku a dalších openairů a tekno/dnb akcí. Jméno TH3 soundsystemu dominovalo na desítkách plakátů, a kde bylo TH3 tak z největší pravděpodobností byla i sama Chica, se svým tvrdým drumandbassovým stylem který si nenechte rozhodně ujít.
Kromě hraní je Chica i parádní návrhářka grafických předloh, i některých oficiálních přímo pro TH3 sound. Mimojiné je Chica i tou osobou, která překreslila oficiální loga TH3 soundu, na plachty monstrózních rozměrů...

Hundread:
Nápad, začít hrát na gramofony a vytvořit vlastní crew, se zrodil někdy v půli roku 2007 v hlavách Berryho a Hundreada. Slovo dalo slovo a jak Berry, tak Hundread si pořídili gramofony a první desky. Berry se zaměřil převážně na roots reggae a dub, zatímco Hundread se ubíral spíše k raggajunglu a dubwizu. Tak vznikl Saigon Project…
Roku 2008 začali kluci pořádat první akce a nabírat zkušenosti. Akcí sice nebylo moc, ale i přes to se nějakým způsobem vryli do povědomí svého okolí. Přibližně v půli roku začal kupovat svoje první desky i Jajamin, kterého kluci časem přibrali pod svá ochranná křídla. Saigon Project se svými akcemi snaží šířit myšlenku One Love a otevřít svým posluchačům oči i duše. Hundread svou vizáží i hudbou dokáže přesvědčit o tom že raggajungle je nejvíc.

ADZi:
Za gramofony se pohybuje od roku 2000, kdy začínal se stylem okolo techna a hardtechna. Později propadl na krátko breakbeatu a i českému hiphopu, avšak až DnB/Jungle mu v roce 2004 učaroval až dodnes. Z počátku hrál pouze z CD a z MP3 na různých menších akcích většinou jako host různých crew a seskupení. Po čase přešel nadobro na vinyl, a tím také změnil v roce 2004 svůj styl na Jungle a DnB, jemuž se věnuje s občasnými úlety jinam až dodnes. Od srpna 2008 do října 2009 hrál pod křídly lidí z pražské partičky TheEdge Crew, a také hostuje na mnoha akcích s východočeskou partičkou Jungleradical Crew. Při vystupování se setkal s DJs a seskupeními jako například: Gardenzitty, Rollingbass.org, Neurokyme DJs, Caik Crew, BabeLN, Basetix Unity, Tuzzex, Penni Walli, Katcha, GTO, Beast67, Skyline, Philip TBC, Jungleradical crew, Suki, Koogi, Rido, X.Morph, Touchwood atp. ADZi se vyznačuje také jako producent, jehož počátky se tradují z přelomu let 1997/98. Z počátku se produkce odvíjela okolo dance, houseu, techna, techtrance apod. Později to
byl breakbeat, tekno a techstep, dále nastala doba hiphopu a experimentů okolo downtempa či ambientu s občasnými experimenty okolo Drumandbassu a Jungle (jako Atmospheric atp.) A také jeho hlavní produkce se točí dodnes právě, a hlavně okolo klasického DnB, Jungle a Ambientu. Jeho skladby si sám vydává pod jeho vlastní značkou FretNoiz Records, kde jsou volně stahovatelné po internetu, který je hlavním médiem pro šíření jeho produkce.

Castus:
Jeho muzikální vývoj hodně ovlivnil Punk, Rave, Breakbeat, House a další hudební vlivy které vznikali od 90.let… Jmenovitě to byli hlavně The Prodigy, Apex Twinn a pak také francouz Jean-Michel Jare se svými syntetizátory, dále nástup techna. V roce 2000 začíná jezdit na akce s elektronickou hudbou. Rok 2001 Zakládá společně s Dj Mirragem  a X-Galem skupinu MHK DJ’s, a kupuje první gramofony, začíná pořádat malé akcičky a dává se do kupy s Lukem Brewstrem , který zakládá portál Technisco.cz . V této době vystupuje pod pseudonymem CAST. Podílí se na pořádání akcí, které se postupem času promění v menší festival Wooden Sesson. V roce 2001 hraje se soudsystemy jako DvojkaTroika a Eastec. Právě člen DvojkyTroiky Yadel jej zaujme natolik, že změní styl z Hard techna na DnB, Yadel byl a stále je jeho vzor. Zmjěnou stylu mění i svůj pseudonym na CASTUS, a začíná ta správná "prdel". V roce 2002 hraje s pár známými DJs  a je v sedmém nebi... Dále přichází spolupráce s DJ’s  Greenem a Quibitem, s houseovou skupinou Punpin Beats, dále pak s DJ Tafanem a pár lidmi z Trutnova…
Východní Čechy je vždy bavili, protože se zde vše točí okolo hudby tak, jak má být.
Ovšem nějaký čas na to se MHK rozpadně a tím se rozvine Castusovi větší  spolupráce vyloženě s DnB DJj’s…
V roce 2003 potkává DJs Bomb da Base a JD Basse, kteří zakládají Jungleradical Crew, a podnikají co se dá a nač jim síli stačí. Nejsou aparárty, prostory, ani lidi, kteří by na akce chodili, ale vše se otočí a o akce začíná být větší zájem práve se vznikem 1. ročníku Studnice Drum Openair. Díky JDho průraznosti hrajeme i v pražském klubu Meca, což se dá považovat za úspěch, když si vezmeme, že v té době DnB do klubů ještě  nepatří!
Castus dále spolupracuje se Submission Square, Tafanem a dalšími. Pokus o založení nějaké formace nezamýšlí, a radši spolupracuje nadále se širokým pásmem lidí a to jej stále bavímě baví což mu vydrží až do roku 2006. To nastává čas kdy se Castuc moc hraní nevěnuje a pořádá jen malé akcičky pro známé.
V současné době se věnuje částečně i hraní House, a pokouší  se sehnat něco živého s čím spojit elektroniku, ale zatím marně…
Třeba právě letošní ročník ho opět vrátí do povědomí lidí ve svete drumandbassu, a opět můžou pod jeho jménem vznikat další akce. Necháme se překvapit a jeho unikátní setík plný darkstepu, techstepu ale i mixů liquidfunku a elektronicky prošpikovaného drill'n'bassu, si rozhodně nenechte frnknout před ušima !!! :)

Penza:
Mladý ale rozjetý DJ z Náchodska který se cca. od roku 2007 pohybuje okolo drumandbassu a jiných lahůdek které rád "peče pro lidi". Hraje často na společných akcích s lokálními tekno a dnb systémy i crew, ale měl možnost si zahrát i na řadě menších i větších openairů (mj. Studnice Drum Openair a akce Bezdeteku...) Jeho styl se pohybuje v širokém rozsahu podstylů, a jeho dokonalé sety jsou ukázkou toho,  že i mladí DJs, umějí být umělci. Jeho drumandbassový set si rozhodně nenechte "utéct pod ušima" !

Jungleradical Crew:
Nesmíme zapomenout hlavně na pořadatele této akce, a to sice na crew Jungleradical v sestavě JD Bass, Bomb da Base a HVL. Tito tři maniaci dokáží i z nudné párty udělat pořádnou metelici. V jejich kraji to nejsou vůbec žádní neznámý, ale ani jinde v Čechách nepatří mezi malá jména. Díky za to mohou říci i právě díky jejich myšlence začít pořádat openair SDOA který se traduje od roku 2003, kde otevřeli brány okolním DJs ale i celým crew, které si na tuto unikátní akci zvali. Každý z těchto DJs hraje svůj vyhraněný styl. Jd Bass inkliminuje spíše k oldschoolu, darkside jungleu, amenu a techstepu, Bomb da Base si zase raději poskočí v rytmu novějších liquid dnb tracků plných energie, a HVL ? ten zase dokáže rozsekat celé davy svými temným přístupem okolo darkstepu, hardstepu, tvrdému dnb a klidně i experimentům okolo techna a newage. Jejich sety si rozhodně opět nenechejte
ujít, protože se bude bezesporu jednat o dokonalé souhry stylů po umělecké stránce a na vysoké úrovni.

FoOL:
S elektronickou muzikou se poprvé setkává v druhé polovině 90 let.
V roce 2001 založil společně s JD Bassem projekt DnB2Rush, avšak FoOL měl vždy blízko k chilloutu a downtempu, a jeho srdce bilo v rytmu trip hopu a tak nezbývalo nežli opustit DJský svět DnB a žit spíše okrajově. A právě SDOA vol. 7 je jeho velký návrat na scénu s tím, co má opravdu na elektronické hudbě nejraději. Jeho odpolední program 15:00-18:00 si rozhodně nenechte ujít protože jeho kouzelnická hůlka bude vařit naplno !

Dále zde máme ještě MC kteří budou po většinu trvání akce doprovázet některé z DJů, především zástupce Reverseart, TH3 Soundsystemu a Jungleradical Crew. Bude se jednat o Mc Turner z ReverseArt (USA) který je původem Američan a jenž procestoval za své mládí celý svět. Turner mimo jiné žil i několik let na Jamajce, kde pochytil mnoho od tamních zpěváků reggae. Jeho dynamická vystoupení a perfektní zpěv Vás prostě strhne.
Dalším morcem, resp. borkyní je Mc Brokolice (TH3) která dokáže svými vokály dotáhnout každý set do správného konce, dále zazpívá Mc Charvy, který tak jako Brokolice patří pod TH3 Sound a jehož styl a hlas je unikátní v každém detailu. Dalším Mc který si zaskočí především u Jungleradical Crew je ADZi (FretNoiz Records 98). Jeho raggavokály a chraplavý hlas dokáže vykouzlit nejeden parádní um.

Máme za sebou tedy podrobný popis umělců kteří na SDOA 7. letos vystoupí, a na ředě je připomenutí že Studnice Drum OpenAir 7. se koná v sobotu 26.6.2010 od 15:00 ve venkovním areálu Restaurace "U Petra" ve Studnicích u Náchoda.

Jak se k nám dostanete ?

Studnice nemůžete minout, protože jsou přesně uprostřed pomyslného trojuhelníku Náchod - Česká Skalice - Červený Kostelec. Ale i kdyby jste se náhodou chtěli o cestě tam dozvědět více, tak zde je návod jak j nám. Neradi bychom byli, kdyby jste někde bloudili a hudba Vám utíkala pod ušima :)

ČD: Vlakem z Náchoda, Červeného Kostelce, České Skalice nebo Nového města nad Metují do zastávky Starkoč (pak už jen podle značek SDOA z nádraží až na místo).
Z Hradce Králové, Pardubic a z měst v podhůří na přestup !

Autobus:
Náchod > Studnice
Česká Skalice > Studnice
Z Hradce a okolí na přestup !

Autem podle GPS:
Loc: 50°25'2.078"N, 16°5'30.229"E
( směr Náchod, a potom po silnici až do Studnic - parkování v okolí akce je k dispozici ! )

ADZI
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ADZI --- 18:59:10 2.1.2010
Pozvěte všechny své přátele se kterými by jste rádi na této akce byli a strávili tam parádní první prázdninový víkend v roce 2010. Bude to Vaše akce pro Vás....

ADzi