Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

10 uživatelů půjde

hledání


http://www.stimul-festival.cz/mike-patton-zu.php

Mike Patton, který se v průběhu devadesátých let proslavil po celém světě jako charismatický zpěvák skupiny Faith No More, se poprvé představí v Praze

Zpěvák a hudebník Mike Patton je jednou z nejoriginálnější osobností současné hudby. Jeho neortodoxní a nevyzpytatelná hudba se vždy a za všech okolností vymyká zaběhnutým standardům. Patton je také proslulý svým neuvěřitelným hlasovým i žánrovým rozsahem a zároveň je schopný adaptovat se na jakýkoliv hudební styl. Účinkuje současně na albech tak stylově rozrůzněných uskupení, jakými jsou např. experimentální metalová skupina Tomahawk, groteskní stylový mišmaš Mr. Bungle nebo deathjazz metaloví Fantomas. Kromě toho spolupracuje s beatboxerem Rahzelem, newyorskými downtownovými jazzmany, objevuje se na albech Björk anebo v poslední době v elektronickém projektu s Christianem Fenneszem. Za pozornost také stojí jeho méně známé projekty a spolupráce s experimentálními hudebníky formátu Johna Zorna, Merzbowa či Boba Ostertaga.

Další z Pattonových důležitých aktivit je umělecké vedení labelu Ipecac, na němž vydává hudbu dle svého gusta, hudbu nekompromisní a multistylovou. Záběr vydavatelství je stejně široký jako u jeho vlastních projektů - nabízí jak melancholické písničkářství Johna Erika Kaady, tak i metal skupiny Isis, hip hop Dälek nebo symfonické skladby filmového klasika Ennio Morriconeho.

Pattona můžeme považovat za stejného, ne-li mnohem drsnějšího chameleóna a guru hudby než jakým býval David Bowie, ovšem s tím rozdílem, že když už koketuje s nějakým žánrem a klidně i písničkovým popem (jako ve formaci Peeping Tom), tak vždy z výrazně cynické a nekompromisní pozice.

Jeho zatím velice čerstvá spolupráce s italskými ZU se řadí k Pattonovým nejtvrdším projektům, nikoliv nepodobným síle a údernosti jeho skupin Fantomas nebo projektu s Johnem Zornem a Ikue Mori Hemophiliac. Italské trio saxofonisty Luca T Mai, bubeníka Jacopo Battaglii a basisty Massimo Pupilly, jehož základem je dokonale sehraná rytmika svou směsí hardcoru, free jazzu a punku Pattonovým hlasovým explozím skvěle vyhovuje. Patton známé hudební styly rozbíjí svým neopakovatelným expresivním hlasovým projevem a dodává freecoreové hře italských následovníků No Means No bestiální zvukové polohy.

BATAILLE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.