Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

41 uživatelů půjde

hledání


http://pragueshorts.com

Již pátý ročník festivalu pro milovníky krátkých forem.

Festival krátkých filmů přinese tematické sekce: fotbal, ruské filmy o lásce, filmy ze Španělska a Japonska, experimentální filmy, filmy českých režisérů, první filmy dnes už slavných režisérů. Vstupné na jedno pásmo je 60 korun, předprodej v kině Světozor od pondělí 18. ledna. Bude i doprovodný program.

event_attached_file

JUNGLERKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JUNGLERKA --- 15:27:34 24.1.2010
Ještě během neděle můžete vidět snímky letošního festivalu v kině Světozor. Program najdete na webu.
JUNGLERKA --- 1:16:01 23.1.2010
Sobotní program začíná v malém sále Světozoru festivalovou sekcí Made in Japan, kterou osobně uvede producentka a spoluzakladatelka festivalu Short Shorts Film Festival and Asia Keiko Takahashi. Ve spolupráci s tokijským festivalem připravili pořadatelé festivalu tuto sekci, která nabídne jiný pohled na veskrze všední věci, a dokonce i jakuzu.
Příznivci fotbalu by si neměli nechat ujít programový blok připravený přímo pro ně: Fotbal – má láska. V několika krátkých filmech se podíváme na tento fenomén z různých úhlů pohledu: fanoušků, rozhodčích a samozřejmě i hráčů výše či níže v lize postavených.
Ve velkém sále zítra proběhne slavnostní vyhlášení vítězů. Po něm se budou promítat vítězné filmy. Na slavnostní vyhlášení moderované dvojkou Babčáková a Ježek a spojeným s projekcí vítězných filmů je možné zakoupit vstupenku za 60 korun.
Vstupenky na sobotní projekce jsou v prodeji v pokladně kina Světozor kromě sekcí Made in Japan a Panorama, ty už jsou vyprodané.
JUNGLERKA --- 17:57:19 22.1.2010
Před půlhodinou začala ve velkém sále Světozoru přehlídka českých filmů Czech the Czech. Svůj film Saharské písky uvedl režisér Josef Tuka, film Déšť zase uvedl producent snímku Richard Němec. Ve velkém sále Světozoru proběhne dnes od 7 hodin ještě druhá část filmů mezinárodní soutěže. Svůj film Létání na něm osobně představí režisér snímku Bálint Kenyeres. Od 9 si přijdou na své příznivci režiséra holandského původu Jana Kounena, který minulý rok nadchl svým celovečerním filmem Coco Channel a Igor Stravinsky. Jan Kounen, který žije ve Francii, je znám také pro svou zálibu v šamanismu a amazonských pralesech.
V malém sále kina Světozor se diváci ještě dnes mohou těšit na sekci španělských filmů Espanola a sekci experimentálních filmů Labo. Vstupenky na všechny představení jsou ještě k dispozici na pokladně kina Světozor za 60 korun.
JUNGLERKA --- 18:04:16 21.1.2010
Ve Světozoru před necelou hodinou začaly dnešní projekce programových bloků krátkých filmů. A na co dneska ještě můžete těšit? Od 7 ve velkém sále se bude promítat první část mezinárodní soutěže, od 9 uvidíte, jak začínali slavní režiséři v programovém bloku První podání. V malém sále od 6:30 budeme promítat ruské fil...my o lásce - cyklus Zkrat, od 8:30 se reprízuje včerejší zahajovací blok filmů a od 10 se promítají zněkly MFF KV. Vstupenky za 60 korun stále ještě seženete v pokladně kina Světozor. Kompletní program najdete na webu festivalu.
JUNGLERKA --- 15:16:14 20.1.2010
Režisér nové gangsterky Černej dynamit (Black Dynamite), která paroduje blaxplotation filmy 70. let, Scott Sanders bude jedním z porotců na festivalu.
trailer k filmu najdete zde:
http://www.youtube.com/watch?v=6-wqmnJrOFM
JUNGLERKA --- 17:16:12 14.1.2010
na www.pragueshorts.com je kompletní program festivalu i katalog. předprodej začíná dnes v pokladně pražského kina Světozor.