Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


Vánoční koncert Yellow Sisters & Magic band v praž

www.yellowsisters.com

Yellow Sisters s kapelou Magic Band křtí singl z nové desky Tubab Woman!

Ženská vokální skupina Yellow Sisters 20. prosince na svém vánočním koncertě v Lucerna Music Baru pokřtí první singl „Tubab Woman“ ze stejnojmenné desky, která vyjde u Indies Scope Records v březnu příštího roku. Kapela je právě uprostřed jejích příprav v nově rekonstruovaném pražském nahrávacím studiu Largo. Singl Tubab Woman, titulní píseň nového alba, vznikla v Egyptě. Nese v sobě ženskou hravost a spontaneitu typickou pro uskupení Yellow Sisters. Jeho podtitulem je „bílá žena s černou duší…“. Zpěvačky v ní na sebe prozrazují svou vazbu na Afriku a přímou inspiraci afro-americkou hudbou.

Stylově se kapela dále vyvíjí a je zřejmý její vývoj od původní africké inspirace k osobním výpovědím jednotlivých zpěvaček. Dále ovšem vznikají i písně, na kterých se zpěvačky Antonia Nyass, Bára Vaculíková, Hawa Goldin a Léňa společně podílejí autorsky jako Oceán, Desert Sky, Sister a jiné. Písně zařazené na desku Tubab Woman vznikly během posledních dvou let a mnozí z fanoušků kapely je již budou znát v koncertních verzích. Vznikaly jak v Čechách, tak v Africe, nebo v Mexiku.

Nová deska by měla představit zavedenou a cappellu v trochu jiném světle. Vychází sice stále z konceptu čtyř ženských vokálů, které se vzájemně rytmicky a melodicky doplňují, navíc se opět výhradně soustřeďuje na autorskou tvorbu. Nebojí se ale přizvat řadu hostů a citlivě zapojit další nástroje, a to zejména členy své doprovodné kapely Magic Band s muzikanty z celého světa (Mexiko, Kanada), se kterými vystoupí na křtu v Lucerně, nebo například slovenského skladatele a multiinstrumentalistu Maoka.

Prosincový koncert nabídne divákům písně Yellow Sisters jak v čistě vokálním provedení, nebo se sólovými hosty například zpěvákem Ondřejem Rumlem, nebo beatboxerem En.Druem, tak s kapelou Magic Band, jejíž kapelníkem je frontman kapely Hypnotix Ephraim Godin. Navíc si zpěvačky pozvaly i členky taneční skupiny Elementy a Lenku Blažejovou, která koncert obohatí o živě mixované vizualizace. K vlastnímu křtu singlu dojde v druhé půlce večera. Kmotrem se stane dj Admirál Kolíbal, který celý večer uzavře svým djským setem na vlnách reggae.

Yellow Sisters je ženská vokální skupina - a cappella, která svým zpěvem prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funky, r´n´b, world music, jazzu i reggae. Ve svých autorských písních experimentují s hlasem a hledají originální způsoby vyjádření melodie a rytmu. Quartet existuje od roku 2005. O rok byly vybrány do finále soutěže Colours Talents pořádané Indies Records a festivalem Colours of Ostrava, kde v červnu 2006 získaly první cenu spojenou s možností nahrání a vydání jejich prvního alba. Album s názvem Singalana vyšlo v prosinci 2006. Křest alba Singalana proběhl v březnu 2007 a záznam koncertu, na kterém vystoupilo přes dvacet hostů, vydaly Yellow Sisters na DVD. Album Tubab Woman se tedy stane třetím vydaným titulem a kapela ho na jaře podpoří turné po Čechách a Moravě.

CURLYLOCK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CURLYLOCK --- 17:43:24 11.12.2009
plakat je sice slusne kycovity, ale bude to moooc prijemna akce.. ;o)