Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


myspace.com/6dbs

Koncert izraelského dua Carusella v brněnském yachtu

Carusella (IZL) + Veena + My dead cat, 3.12.2009, Yacht - Brno
Pokud se chcete v zimě zahřát, tak se ukažte v Brně na Yachtu. 6 dBs tam totiž přivezou kapelu Carusella z Izraele, ta vás zahřeje a navíc možná i posype zrnky pouštního písku. K tomu post-music táborské Veeny a brněnský boy band My dead cat. Co byste si mohli přát víc?

Veena

http://www.bandzone.cz/veena

Kapela vznikla na podzim roku 2007, během pár nezávazných sessions členů projektů jako Please the trees, Boycotlettes či Ladies Swim a hlavně zpěvačky Veroniky. Kapela pochází z Tábora a kultovní táborskou scénu obohatila o další zajímavý projekt. Kromě temných, patřičně syrových kytar zvuku Veena dominuje výrazný vokál zpěvačky Veroniky, výrazem a barvou lehce připomínající Sleater-Kinney či Beth Gibbons. Triphopové pomalejší pasáže jsou často střídány rychlejšími tvrdšími plochami.

Pár měsíců od vzniku přichází občasné koncertování a nahrávání prvního EP. Čtyřpísničkový debut Behind sonic glances, jehož postprodukce se ujal Filip Míšek (Khoiba, Dikolson) vyšel 11.12.2008 a kapela ho pokřtila v paláci Akropolis při společném koncertu s Please the Trees, spřáteleným projektem, se kterým občas koncertuje.

Na to, jak Veena krátce existuje, tak její hvězda svítí už poměrně vysoko. Objevili se na Rádiu Wave, kde bylo živě přenášeno jejich vystoupení, a stali se překvapením Planet Festivalu 2009, kde předběhli mnohé známější kapely. Behind sonic glances vychází na nezávislém hudebním vydavatelství Václava Havelky Absent Hour.

My dead cat

http://www.myspace.com/mddct

Vzali punk, hardcore a rock´n´roll a míchali to dohromady. „A teď tam dáme psychedelii a stoner rock,“ řekla kočička. „Stoner rock ne, ten já nerad,“ povídal pejsek, „dáme tam místo stoneru emo, to já tuze rád.“ Tak tam dali emo. „Mně se zdá, že je tam málo noisu,“ řekla kočička, „musíme tam dát několik hlukových stěn.“ – „A discopunk, abychom nezapomněli,“ řekl pejsek a nasypal ho tam. „A to hlavní!“ povídala kočička, „přece indie kytarovku tam musíme dát!“ Dali tam plný hrnec kytarovky. „A trochu post rocku,“ řekl pejsek a dal tam post rock..."

My Dead Cat jsou ve scéně už dlouho etablovanou kapelou. Předskakovali takovým kapelám jako Junius, Agent Orange nebo nedávno Robocop Kraus. Vystoupení tohoto brněnského boybandu jsou plná energie a ďábelské rychlosti. Po letech My Dead Cat zanesou stopy své činnosti i do 7-palcového vinylu, který vydávají společně s The Mood

Carusella

http://www.myspace.com/carusella

Dva výborní muzikanti, kteří vydají energie za celé fotbalové mužstvo. Sestavu této izraelské kapely z Tel Avivu tvoří Tamar Aphek (kytara, vokály) a Guy Shechter (bicí, vokály). Ti to dva muzikanti se už dříve potkali v projektu ED. O Shechterovi se navíc tvrdí, že patří k nejlepším bubeníkům v Izraeli. Charismatická Tamar Aphek si naopak zakládá na ostré hře na kytaru.

Tahle izraelská kapela je ovlivněna vším od Dÿse, přes Pj Harvey, až po Meshuggah. Na koncertech předvádějí osobitou show, na kterou pějí chválu recenze každého jejich vystoupení. Kapela často hraje přímo mezi diváky uprostřed sálu. Energie mezi těmito dvěma hudebníky je takřka hmatatelná.

Pokud nevěříte výše uvedenému textu, pusťte si na myspace jejich nejchytlavější písničku „Star Quality“ a uvidíte, že tohle není jen reklama na koncert, ale čirá fakta. Carusella je zárukou neopakovatelné a živelné atmosféry, je zárukou koncertu s mnoha žánrovými odbočkami.

http://myspace.com/6dbs

http://bandzone.cz/6dbs

facebook akce: http://www.facebook.com/event.php?eid=176256016145&index=1

EJDAM
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.