Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://www.archatheatre.cz/cz/menu/program/188.html

La Phaze - www.laphaze.com - www.myspace.com/laphaze | Gogol bordelo - www.gogolbordello.com - www.myspace.com/gogolbordello

Gogol Bordello v Praze představí svou novou desku Super Taranta!

Gypsy punková kapela Gogol Bordello se vrací 24. listopadu do Prahy! Koncert bude součástí turné k nové desce nazvané „Super Taranta!“. Eugene Hutz, ukrajinsko-americký frontman tohoto mnohonárodnostního uskupení, tvrdí: „S touhle deskou dobijeme svět. Všechno je ještě na vyšší úrovni než dříve: přímější, abstraktnější, soustředěnější, více s černým humorem. Dubové části jsou hlubší, rychlé části jsou ještě rychlejší, je to čistý orgasmus.“ Producentem nového alba se stal Victor Van Vugt, spolupracovník Nicka Cavea či PJ Harvey. „Victor byl naším fanouškem již od počátků kapely“, doplňuje Hutz, „nebojí se experimentů a je svolný téměř ke všemu. Když jsme mu řekli, že skladba má být cikánsko-speed metal-dubová, opáčil: ´Jasně, uděláme to tak´.“ Devítičlenná newyorská kapela Gogol Bordello se proslavila především divokými koncerty, které míchají cikánskou hudbu, ska, rock´n´roll a vše další rebelské od flamenga až po perestrojkový punk. V centru pozornosti jednoznačně stojí, skáče a svíjí se charismatický zpěvák a kytarista Eugene Hutz, potomek ukrajinských Romů. Po katastrofě v Černobylu s rodinou emigroval do západní Evropy, prošel utečeneckými tábory, až se usadil v USA. V posledních dvou letech se stal hvězdou nejen mnoha rozhovorů, ale i hereckým partnerem Elijaha Wooda ve filmu „Everything is Illuminated”. Zdatně mu v rebelském projevu sekundují další muzikanti z Ruska, Izraele, USA a dvě tanečnice. Bude se opět vozit Eugene na bubnu nad hlavami diváků? Nechme se překvapit, zážitek to bude určitě.


„Super Taranta! je náš výklad tarantely, rituální hudby z Itálie“, říká Hutz, „viděl jsem v Toskánsku obraz, na kterém je žena v křečích a muž hrající na housle. Nahýbá se nad ženu a hraje, aby ji dostal z hysterického záchvatu, aby ji dostal do transu a vyhnal její démony. Bylo to mystické, sexuální, až obscénní – přesně to, co charakterizuje Gogol Bordello. Byl to pouze jiný způsob transformace negativní energie v pozitivní.“ Deska, jak je u Gogol Bordello, byla natočena ve studiu při živém hraní s minimem dodělávek tak, aby zachytila obrovskou energii kapely. Gogol Bordello vznikli v roce 1999 v New Yorku při setkání několika přistěhovalců z Ruska, Ukrajiny a Izraele. Jméno se vztahuje k ukrajinskému spisovateli 19. století Nikolaji V. Gogolovi a k tomu, co se nazývá bordelem – centrem rozkoší a pouliční vulgárnosti. Gogol byl oblíbeným spisovatelem všech členů kapely - “groteskní, melancholický, vizionářský” spisovatel, který je otevřen podobně jako kapela různým výkladům. Gogol Bordello si svými koncerty a deskami rychle získali přízeň veřejnosti i světových médií – od New York Times, přes Rolling Stone, The Wall Street Journal, až po The New Yorker a Billboard. Hráli po celém světě. Eugene Hutz tvrdí: “Romové mají divošský způsob vytváření muziky. Pocházejí z kultury, kde hudba je jediným způsobem k přežití. Podobně jako reggae jejich hudba vznikla mezi chudými lidmi, kteří nemají nic jiného než ji. Můžete proto cítit v každé notě rebelskou duši.” Co se dá konec konců čekat od chlapíka, který mezi svými oblíbenými kapelami jmenuje zároveň Taraf de Haidouks, Dead Kennedys, Kočani Orkestar, Gorana Bregoviče, The Stooges, Nacao Zumbi, Romano Drom, Saša Kolpakov či Asian Dub Foundation?

Koncert pořádá Transmusic Booking a Divadlo Archa.

Support: La Phaze, DJ Scratchy

THESTOUPA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.