Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


http://www.klangundkrach.net/

Temná a obskurní událost elektronicko-noisové scény - to je komponovaný večer tří hudebních bizzardností v čele s neuchopitelnými Sudden Infant, které

poster

V pondělí 30. 11. vystoupí v pražském klubu Chapeau Rouge původem švýcarský hudební experimentátor, dadaistický performer a tvůrce zvukové poezie Joke Lanz, známý – od roku 1989 – jako Sudden Infant.


Toto těžko vypočitatelné, násilné, ale precizní „náhlé dítě“ se slabostí pro monstra světové kinematografie, stejně jako pro panenky, do nichž vkládá mikrofon, je v současnosti usazeno především v berlínské kulturní půdě. Během jeho (letos už dvacetileté) tvůrčí aktivity s ním však spolupracovaly takové význačné osobnosti menšinové hudby, jako jsou u nás známý perkusista a industriální nestor Z’ev, noisová hvězda a organizátor No Fun Festivalu Carlos Giffoni, výtvarník a tvůrce zvukových koláží Christian Marclay, newyorský turntablista DJ Olive a celá řada tvůrců, jejichž jména mapovala dění na nezávislé hudební scéně posledních dvou desetiletí.


Ve své hudební produkci Sudden Infant vychází z noisu i starších industriálních vzorů, přitom používá různé, často značně obskurní zvukové zdroje, včetně vlastního těla, lo-fi elektroniku a gramofony. V konkrétních realizacích je jeho produkce poměrně rozmanitá: někdy je temná, jindy má naopak podivínsky humorný charakter, jednou jde o nekontrolovaný sonický atak, jindy se zasekává v mezerách a předělech. Joke Lanz je autorem více než padesáti nahrávek vydaných na několika desítkách labelů, z těch významnějších to jsou např. Blossoming Noise, Tochnit Aleph, Klanggalerie nebo Harbinger Sound.


Kromě Prahy Sudden Infant vystoupí ještě 1. 12. v Brně. Na pražském koncertu ho doplní domácí formace RUiNU a Leland Piss Orchestra.


Koncert pořádá sdružení KLaNGundKRaCH ve spolupráci s Ars Morta Universum.

 


www.suddeninfant.com

www.myspace.com/suddeninfantnoise

www.ruinu.klangundkrach.net

www.myspace.com/lelandpissorchestra


www.arsmortauniversum.org

www.klangundkrach.net

www.chapeaurouge.cz
 

GULDUR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.