Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

32 uživatelů půjde

hledání


http://www.fiesta-apuesta.cz

Zahrají PRO SOUND SYSTEM v kompletní sestavě (Dj Liquid A, Dr. Kary a General Kryshpeen), Dj Joke a Vj Martin.

V prosinci se v pražském klubu Bažina bude již po osmé konat večírek Fiesta Apuesta. Nehledě na mikulášské datum 5. 12. 2009 se bude opět tančit pod palmami v rytmech reggae a dancehall. Fiesta vám tentokrát nabídne legendární formaci Pro sound system, která se víc jak po roce sejde kompletní – tj. Liquid A, General Kryshpeen a Dr. Kary. Latin funk warm-up zajistí Dj Joke a nebude chybět ani kvalitní videoprojekce v podání VJ Martina.

Fiesta Apuesta, nyní již tradiční večírek klubu Bažina, vznikl jako jedinečná akce zaměřená na funk a latino. To se změnilo jejím opakováním, aby následně vznikl stejnojmenný seriál večírků, který zve zajímavé interprety a zaplňuje prostory klubu od roku 2007. Klub Bažina (www.bazina-klub.cz) se nachází v pražské čtvrti Komořany (Praha 12) a je známý svou výtečnou atmosférou.

Formace Pro sound system vznikla díky Dj Liquid A, který vzájemně seznámil Dr. Karyho a General Kryshpeena. Dr. Kary již nějakou dobu zpíval s Liquidem a k reggae se pomalu dostávali. Kryshpeena objevil Liquid ve Wakatě a nabídnul mu společné hraní. Všichni tři pak začali hrát společně na nedělních akcích v Paláci Akropolis.

Liquid A patří mezi legendy českých Dj’s. Hrát začal v roce 1992 po svém návratu z USA, kde ho poprvé napadla myšlenka stát se Dj. Byl jedním z prvních DJ’s, který hrál jako resident Dj v nově vzniklé Roxy v roce 1993. Za zmínku nepochybně stojí jeho vystupování po boku slavných Transglobal Underground nebo Zion Train. Za svou kariéru se - za stálého vývoje - zasloužil o propagaci stylů acid jazz, ethno, dub, reggae, drum n bass a breakbeat.

Dr. Kary je známější víc jako Mc než Dj. Svůj nezaměnitelný hlas propůjčuje nejen Pro soundu, ale také setům různých stylů nebo vystupuje jako host různých projektů a kapel např. Indy & Witch, Polemic a Sto Zvířat. V současnosti vystupuje společně se ska kapelou Fast Food Orchestra, která nedávno vydala novou desku (www.fastfoodorchestra.cz) a se kterou v těchto dnech objíždí svět na Utsuki tour.

Dj a Mc General Kryshpeen je, jak jeho hodnost napovídá, vysoký důstojník českého reggae. Kromě Pro sound systému hraje společně s Dj One Hearh Man ve formaci Beatz Smokin' Weedz a současně se věnuje své kapele Bug n Dub (www.bandzone.cz/bugdub). Více o aktivitách Generála Kryshpeena si můžete přečíst na jeho webu www.kryshpeen.net.

Fiesta Apuesta (número ocho): Kdy: v sobotu 5. 12. 2009 od 21:00 do rána Kde: klub Bažina – U klubu 63/2, Praha - Komořany Vystoupí: Pro sound system (Liquid A, Dr. Kary a General Kryshpeen), Dj Joke a Vj Martin Vstupné: 80 CZK

A na závěr dobrá zpráva pro příznivce reggae. V lednu roku 2010 začíná klubový seriál Raggasonic zaměřený na reggae, ragga a dancehall. Jeho první díl se bude konat v pátek 15. 1. 2010 a nabídne celou noc pod taktovkou Swamp Safari Sound System.

EDMAN_DORT
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LAFI --- 15:48:22 30.11.2009
BEDA00: Taky bylo na čase...
BEDA00 --- 17:34:23 25.11.2009
tentokrate uz si to nenecham ujit!