Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

20 uživatelů půjde

hledání


http://crossclub.cz/program-detail/1045/

Předposlední neděli měsíci prosinci nás čeká projekt GHETTOLLEGE – AFRIKANISTIKA + výstava masek a látek - Al- yaman bohužel koncert zrušila ..(

 • AFRIKANISTIKA 2009 / 2010,
 • Afrikanistika byla vybrána jako téma pro rozsáhlý cyklus přednášek zejména z toho důvodu, že stejnojmenný obor byl na Filosofické Fakultě UK zrušen. A to i přes svou dobrou pověst, kvalitní profesory a neutuchající zájem studentů. Lidé se zájmem o studium afrických dějin, kultury a společnosti jsou v současnosti odkázáni pouze k domácímu samostudiu. Vnímáme mezeru, která tímto vznikla jako zcela zásadní a proto jsme se rozhodli oslovit bývalé vyučující i absolventy oboru afrikanistika k účasti na tomto netradičním a v celé republice ojedinělém projektu. Přednáškový cyklus Afrikanistika by měl zajímavou formou úzce propojovat historická, sociologická, etnologická, antropologická a kulturní témata. Spojení přednášek s kvalitními uměleckými workshopy s mezinárodní účastí pak umožní „studentům“ poznat Afriku nejen teoreticky, ale i prakticky a fyzicky.
 • ...............................................................................
 • TERMÍN : 20.12.2009 * + výstava masek a látek v režii o.s. AFRICKÝ DŮM
 • -
 • * 17:00 – 18:00 * Alena Rettová, PhD. – Africká filosofie: přístupy, jazyky, medialita
 • Co je to africká filosofie? Otázka, která nepřestává zaměstnávat filosofy z Afriky, Evropy i zbytku světa. Přednáška úvodem představí základní trendy a přístupy zastávané v soudobé diskuzi o africké filosofii podle klasifikace, kterou navrhl v roce 1978 keňský filosof Henry Odera Oruka. Ten rozdělil africkou filosofii na etnofilosofii, politickou filosofii, tradiční filosofii a profesionální filosofii.
 • * 18:15 – 19:15 Mgr. Hana Geroldová – Mali – Dogoni
 • Dogoni – mytologie, kosmogonie a jejich vliv na všední život Dogonů dříve a nyní. Přednáška afrikanistky Mgr. Hany Geroldové o historii a současnosti jednoho z nejznámnějších etnik západoafrického Mali.
 • * 19:30 – 20:30 PhDr. Kateřina Werkman – Tradiční přístupy k řešení konfliktu a usmíření v subsaharské Africe
 • * Přednáška nejprve představí a zhodnotí hlavní argumenty pro a proti adaptaci a uplatnění místních „tradičních“ přístupů v kontextu současných ozbrojených konfliktů, které jsou uváděny v teoretické i empirické literatuře. Ve druhé části se prezentace zaměří na některé konkrétní africké země, které využily místních „tradičních“ mechanismů a institucí v procesech post-konfliktní obnovy a usmíření. Diskutovány budou mimo jiné úspěchy i úskalí tribunálů gacaca ve Rwandě, obřadu mato oput v Ugandě nebo očišťujících rituálů v reintegračních programech pro bývalé dětské vojáky v Mozambiku nebo Sierra Leone.
 • * 21:00 - VELKÝ SÁL 21:00 – AFRO-WORLD MUSIC VEČÍREK koncert doplní ji DJs z Afronomad sound system – http://www.mys­pace.com/afro­nomadsound Kaliyuga crew
 • AMOPRA
  Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
  EDASX --- 4:41:46 15.12.2009
  no yaman no fun!
  REEFER --- 12:11:06 23.11.2009
  tady sem si i vybral, do hlavy napsal ze teda dorazim, ale uvidi se. ta filoska zni zajimave.
  LORENZO --- 12:07:59 23.11.2009
  REEFER: Doraž někdy uličníku :)
  REEFER --- 11:56:40 23.11.2009
  ulicnicka universita! parada! :)
  LORENZO --- 11:51:35 23.11.2009