Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://www.festaacademica.cz

Rockové oratorium EVERSMILING LIBERTY zazpívá třistačlenný sbor studentů z celé republiky pod vedením Libora Sládka.

Rockové oratorium Eversmiling Liberty vzniklo roku 1990 v Dánsku. Jeho autory jsou Erling Kullberg a Jens Johansen, který nás poctí svou návštěvou na tomto koncertě. Oratorium v sobě kombinuje starou barokní hudební formu s moderními nástroji. Autoři použili libreto od Thomase Morella z oratoria Georga Friedricha Händela Juda Makabejský z roku 1747. Tématem Eversmiling Liberty je cesta za svobodou, stejně jako podobnou cestou byla Sametová revoluce, kterou si tímto způsobem připomínáme.

Skladatelé ponechali klasickou hudební formu, tj. oratorium, a zkomponovali hudbu vyznačující se bohatou melodičností a rytmikou. Skladba je napsána pro smíšený sbor, altové a tenorové sólo, instrumentální doprovod zahrnující klavír, bicí nástroje, elektrické kytary, žestě a smyčce. Rockové oratorium Eversmiling Liberty obsahuje 21 částí.

Koncert se koná v rámci festivalu FESTA ACADEMICA. Pořádá Gymnázium Jana Keplera, Unie českých pěveckých sborů, Národní divadlo, Laterna magika ve spolupráci s dalšími partnery.

JARKA1M
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.