Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Dne 17. listopadu 2009 v 17.00 ať lidé dobré vůle přijdou na centrální náměstí větších měst. Zapálením svíčky a svojí klidnou přítomností vyjádříme sv

Dobrý den,

Mé jméno je Slávek Popelka a v letech 1988-89 jsem byl pětkrát odsouzen za šíření kritických textů a výzev ke shromážděním a demonstracím.

Po dvaceti letech, které od té doby uplynuly, si myslím, že jsme nevyužili příležitosti, kterou nám poskytl pád komunistického režimu. Dnes žijeme ve vyprodané, rozkradené a těžce zadlužené zemi, ve které mají volné pole působnosti lichváři, podvodníci všeho druhu, exekutoři a polomafiáni. Naši politici se více než o řešení narůstajících problémů ČR a jejích obyvatel starají o zabezpečení sebe a svých rodin, nebo se věnují stranickým půtkám a mocenským bojům. Je nejvyšší čas na jejich odchod.

Prosím o šíření (redakce o zveřejnění) následující výzvy:

Dne 17. listopadu 2009 v 17.00 ať lidé dobré vůle přijdou na centrální náměstí větších měst. Zapálením svíčky a svojí klidnou přítomností vyjádříme svoje přání žít v lepším, spravedlivějším světě, ve kterém převládá slušnost a lidskost. Má to smysl, protože společná myšlenka velkého množství lidí shromážděných na jednom místě dostane sílu se uskutečnit.

Naše přítomnost ať je také chápána jako výzva politikům, kteří této zemi způsobili stamiliardové materiální a těžko vyčíslitelné morální škody k odchodu ze svých funkcí. Toto shromáždění bude také počátkem působení hnutí OPONA 2009 /Opona = Obecná porada o nápravě/, která bude usilovat o obnovení normálních poměrů v naší krásné zemi. Také o vyvození nejen morální, ale i trestní odpovědnosti politiků za způsobené škody. OPONA 2009 se v případě nutnosti zúčastní parlamentních voleb jako politické hnutí /protože zákon nedává jinou možnost/. Jedním z hlavních bodů programu bude omezení moci politiků a politických stran. Jednou z možných cest, jak toho dosáhnout, je přímá volba nového prezidenta /nestraníka/ a výrazné posílení jeho pravomocí /včetně možnosti rozpustit parlament a vypsat předčasné volby/.

Obrovský tvůrčí potenciál našeho národa /který se má podle vícerých předpovědí stát iniciátorem významných, pozitivních změn na celé planětě/ čeká na impuls k probuzení. Snad se jím stane listopad 2009.


V Novém Městě na Moravě 17. 10. 2009
Slávek Popelka

LALINA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.