Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://www.last.fm/event/1178478

GROUPER /US/, BESEPPY & Martin Janíček with LiveDrawings by Ateliér Libušín /US/CZ/, CORE OF THE COALMAN /US/CZ/

Liz Harris z amerického Portlandu (aka Grouper) vešla výrazně ve známost svým zatím posledním albem z roku 2008 (Dragging A Dead Deer Up A Hill na Type Records), když se umístilo ve většině výročních anket a na němž se její mlhavý zvuk rezonující spíš v podvědomí posluchače artikuloval do konkrétnějších melodií. Vzdálená přirovnání přestala zmiňovat Williama Basinskiho nebo Arvo Pärta a vzpomnělo se na rané nahrávky Cocteau Twins nebo This Mortal Coil. Pravdou je, že ať už používala Liz hlavně klávesy, páskovou manipulaci a hlas jí tonul v reverbu nebo když hraje víc na kytaru a křehký zpěv je naopak jasným středobodem, její silně intimní hudba je mimo většinu škatulek a hudební chronologii.
Z hromady faktů se dají třeba vylovit časté spolupráce s Xiu Xiu, hostování Jandekovi, předskakování Animal Collective při jejich posledním US turné a další, ale zvlášť v jejím případě jde o nepodstatné údaje ve srovnání s její vlastní hudbou.

http://www.myspace.com/grouperrepuorg

Klip k chystanému EP Vessel: http://www.youtube.com/watch?v=yhiKqkmkvO4

Bethany Lacktorin (aka Beseppy) žije už nějaký čas v Praze a kromě vlastní tvorby, která se pod různými pseudonymy pohybuje od nervních digitálních improvizací až po nostalgický abstraktní pop, celkem výrazně zasahuje i do zdejšího hudebního dění z druhé strany jako pořadatelka či provozovatelka. Byla hostem na albech SelfBrush a Please The Trees, loni jsme ji mohli vidět předskakovat mj. i Charalambides. Jako Beseppy používá v reálném čase elektroniku, housle a svůj vokál. Vystoupí s Martinem Janíčkem – sochařem, multiinstrumentalistou a zvukovým umělcem – a s malbami Ateliéru Libušín, jež vznikají též v reálném čase.

http://www.myspace.com/beseppy

http://www.myspace.com/bethanylacktorin

http://www.beseppy.com

http://www.rozhlas.cz/radiocustica/osoby/_zprava/482164

http://drawinglive.wordpress.com

Jorge Boehringer (aka Core of the Coalman) je dalším americkým imigrantem delší dobu usazeným v Praze. Sólově s pomocí violy, hlasu a elektronických obvodů balancuje na hraně řádu a chaosu. Variabilní a občas explozivní hudba zdůrazňuje hmatatelnost zvuku a psychedelický vztah k našemu vnímání či okolí. Díky své experimentální povaze se Jorge podílel na tvorbě či vystoupeních rockových kapel (od Deerhoof ke Skullflower), řady noisových projektů (D Yellow Swans či Wolf Eyes) nebo i různých osobností avantgardy (Ikue Mori, Pauline Oliveros, Ghedalia Tazartes).

http://www.myspace.com/coreoggthecoalman

http://en.wikipedia.org/wiki/Core_of_the_Coalman


Vstup 250,- pouze na místě. Začátek ve 20:30.

Pořádá http://www.letmo.net/productions

Info o prostoru: http://www.astudiorubin.cz

JONY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.