Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

14 uživatelů půjde

hledání


http://www.crossclub.cz

První z warm-upů k party VIBES OF EDEN - BREAKBEAT RIOTERS! je tu a Vy si můžete do klubu Cross přijít poslechnout anglický breaks projekt Lunar Shift, který se letos pěkně rozjel!

Elements of Music present

VIBES OF EDEN - BREAKBEAT RIOTERS! WARM UP #1

Lunar Shift
(Definition:Breaks, Ego Shot Recordings / UK)
http://myspace.com/lunarshiftmusic

Kaplick & Saku
(Breakbeat.cz)
http://www.breakbeat.cz

Ada
(Space Patrol)
http://www.spacepatrol.cz

Caramba
(Silent Noise, Elements of Music)
http://myspace.com/carambacz
14.11.2009 nás v pražském Cross clubu čeká první warm up k party VIBES OF EDEN - BREAKBEAT RIOTERS! , který se blíží mílovými kroky, a tak Vám přinášíme profil a rozhovor s britským projektem Lunar Shift , který přijal pozvání na tento warm up. Mimo toho v článku také naleznete podrobnější info o warm upu a časový line up.

Profil:

Lunar Shift aka Ian Radcliffe a Dan Hicks - dva kluci s velmi odlišnými počátky na poli taneční hudby. Po 10 letech klasického vzdělávání na klavír a trubku započal Ian svou taneční hudební kariéru v polovině 90. let tvorbou Hardcore / D&B. Tyto tracky vydával na několika různých labelech pod pseudonymy jako DJ Morph, Synergy nebo Agent X.

Dan strávil počátky na House scéně, ale později začínal být stále více rozčarovaný produkcí, scénou apod. V roce 1999 se s Ianem konečně potkali a zjistili, že Breakbeat byl jejich duchovním domovem.

Dvojice pak hrála pod různými jmény, až se v roce 2006 zrodil projekt Lunar Shift. Bylo zřejmé, že dalším krokem je započetí vlastní produkce, která znamená úspěch ve větší míře. Jejich singly byly remixovány různými umělci jako například Precision Cuts, DJ Mutiny, Myagi a Access Denied. Společně s nimi také hráli v show Annie Nightingale (Radio 1 [UK]) a Jay Cunning show (Kiss FM [UK]). V zásobě mají další skvělý materiál, jehož část si můžete poslechnout na http://myspace.com/lunarshiftmusic. Jejich budoucnost vypadá skvěle a my držíme palce, aby jim vše vyšlo podle představ.

Rozhovor:

EoM: Zdravíme do Anglie. Na úvod se zeptáme - Co od Vás mohou návštěvníci 14.11. v clubu Cross čekat?

LS: Myslíme, že můžete očekávat spustu našeho materiálu, který určitě někteří posluchači poznají. Také zahrajeme některé dosud nevydané věci a určitě dojde i na tracky, které teprve připravujeme a chceme je "otestovat". Davová reakce je pro nás důležitá. Vždyť jsou to lidé, pro které toto vše děláme a chceme jim udělat radost. Nepochybně zabrousíme i do známých melodií, kterými chceme kromě lidí pobavit i sebe. Toto je naše první hraní v Praze a velice se na něj těšíme!


EoM: Co všechno máte za sebou a co plánujete do budoucna?

LS: Rok 2009 byl dosus naším nejplodnějším obdobím co se týká vydávání. V tomto roce jsme vydávali na dobrých labelech a oslovili širší veřejnost. Byli bychom rádi, kdyby to takto pokračovalo i v roce 2010 a doufáme, že se nám podaří náš zvuk protlačit ještě více do Evropy.


EoM: Jak byste popsali současnou breakbeatovou scénu?

LS: Brekbeatová scéna je v současné době zdravá a silná. Zejména v Evropě. Scéna prochází obdobím změn, kdy se objevuje spusta nových projektů, které jsou schopné se vyrovnat tradičním velkým producentům. BSD, B-Phreak, Access Denied a 4KUBA vzkvétají a jsou rozptýleni po celém kontinentu. Také umělci sídlící ve Velké Británii jako Neurodriver, Vent a Beat Assassins dělají dobré věci.


EoM: Co používáte k tvorbě Vašich tracků?

LS: Před deseti lety jsme používali samplery Akai, syntetizátory Atari a velké Allen & Heath pulty. Nyní většinou vše běží na jednom počítači.
Naše výbava je následující:
Dual Xeon processor PC with Edirol FA101 Sound Card
Steinberg Cubase V4
Waves Platinum Suite
Waves APA-44M Audio Accelerator
TC Powercore Firewire Unit
Sony Plug Ins for Powercore
Many different VST's including: Massive, Kontakt, Vanguard, Viper & Z3ta amongst others
Yamaha Nearfield monitors
Mission Monitors & Triple P Pyramids for final mixdowns
Sennheiser headphones


EoM: Co Vás při tvorbě Vašich tracků ovlivňuje?

LS: Komponování melodií je formou umění, a proto neexistuje žádný univerzální návod jak skládat. Jeden den můžeme sedět hodiny a hodiny a nevymyslíme vůbec nic. A jiný den můžeme "napsat" polovinu tracku. Rádi bychom jezdili častěji ven, stejně jako to můžeme vidět u jiných DJ's ze scény. A to nám dává inspiraci a odhodlání trávit čas ve studiu a produkovat ještě lepší melodie.


EoM: Chcete pokračovat ve vydávání na různých labelech, nebo se chystáte navázat výhradní spolupráci jen s jedním?

LS: Baví nás spolupracovat s různými labely. Každý z nich má trochu jiný styl, který nám pomáhá ukázat všechny stránky naší produkce a zvyšuje naší reputaci. V současné době tak neplánujeme podepsání smlouvy s jedinou značkou.


EoM: Tento rok jste vydali poměrně dost tracků. Neplánujete v příštím roce vydání alba?

LS: Máme štěstí, že děláme docela dost remixů, takže to zabírá většinu času. Ale stejně od nás labely požadují stále více originálního materiálu. Rádi bychom se zavřeli do studia a udělali album, ale je to příliš velký závazek. Myslíme, že ještě nenastal ten správný čas. Ale určitě bychom se nad tím příští rok chtěli zamyslet.


EoM: Díky za rozhovor a těšíme se na Vaši show.

LS: Také děkujeme a už se těšíme na 14.listopadu. Uvidíme se v Cross clubu!

Info:

Vibes of Eden - Breakbeat Rioters! warm up #1
Cross club , Plynární 23, Praha - Holešovice
14.11.2009 21:00
Vstupné 70CZK
Na akci bude možné zakoupit lístky na party VIBES OF EDEN - BREAKBEAT RIOTERS! za zvýhodněnou cenu 200CZK.

Line up:

21:00 – 22:30 – Ada (Space Patrol)
22:30 – 01:00 – Kaplick & Saku (Breakbeat.cz)
01:00 – 03:00 – Lunar Shift (Definition:Breaks, Ego Shot Recordings)
01:00 – ??:?? – Caramba (Elements of Music, Silent Noise)DJCARAMBA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DJCARAMBA --- 14:26:01 9.11.2009
Doplněn nějaký ten profil, rozhovor a tak...;-)
JANEGAS --- 12:17:33 31.10.2009
bohužel jdu na SPIRAL ATTACK WARM UP
HUHUKOKTEJL --- 11:44:59 31.10.2009
HAWKENS: bohužel se mi to kreje s jinou akcí .(
EVIK --- 10:44:55 30.10.2009
Ahojky,zrovna jdeme na narozky