Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://www.nenasili.cz

Tento seminář je jedním z mnoha seminářů zaměřených na techniky osobního růstu a sebepoznání k získání dostatečné energie a vnitřní síly pro zvládání

Co je to aktivní nenásilí?

Aktivní nenásilí vychází z těchto dvou hlavních principů vnitřního a vnějšího souladu: ,,Dělej to co si myslíš a cítíš" a ,,Chovej se k ostatním tak, jak chceš aby se oni chovali k tobě." Aktivní nenásilí navrhuje jedinci aby byl nenásilní a aktivně se postavil všem formám násilí. Zároveň představuje velkou životní filozofii a způsob jednání, které je vždy inspirovnámo hlubokým morálním a životním přesvědčením. Hlavními představiteli aktivního nenásilí jsou například L.N.Tolstoj, M.K.Gandhi nebo M.L.King.

Nenásilí nepředstavuje jen metodu akce, je to také styl života, který umožňuje probudit velké energie, které každý člověk má v sobě. Tyto energie jsou dnes často udušené v nudném opakujícím se každodenním životě, kde není prostor pro vlastní hluboké přání a velké ideály, které dávají životu smysl.

O Semináři:

Během semináře se budeme dívat na videa, číst materiály a hlavně budeme společně hledat odpovědi a plánovat společné aktivity. Seminář vede Gerardo Femina, doktor filozofie, který se tomuto tématu věnuje už 30 let.

Seminář pořádáme jednak protože chceme rozšířit povědomí o aktivním nenásilí mezi lidi, ale hlavně protože si myslíme, že aktivní nenásilí může každému pomoci vyřešit vlastní problémy a zároveň může pomoci vyřešit problémy společnosti jako takové. V dnešní době se problémy příliš často záplatují a málokdy řeší, aktivní nenásilí se snaží řešit příčiny problémů a proto je nezbytné ho dále šířit.

MILUJUTEMILUJU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.