Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

70 uživatelů půjde

hledání


Neberte nám právo zahalit obličej!Hudebníci i nevládní organizace budou společně demonstrovat proti omezování svobody shromažďování 15. září v pražském Hyde parku.
Nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) a nezávislý hudební label Silver Rocket pořádají v úterý 15. září na Palachově náměstí v Praze veřejnou akci proti omezování shromažďovacího práva v jejímž rámci proběhne koncert Unkilled Worker, Aran Epochal, Bonus a budou distribuovány materiály o snahách exekutivy omezit aktivity občanů ve veřejném prostoru pod záminkou boje s „extremisty“.


Součástí koncertu je happening v maskách. Jedná se o vědomý akt občanské neposlušnosti proti loňské pokoutně prosazené novele shromažďovacího zákona. Ta zakazuje jakékoli zahalování obličejů při demonstracích. „ Absolutní zákaz maskování postihuje nejen karnevaly, alegorické akce, ale útočí i na soukromí pokojných demonstrantů, kteří si anonymitu při vystoupení na veřejnosti volí z různých důvodů záměrně“, říká právnička IuRe Helena Svatošová. Názor sdílí Rada vlády pro lidská práva – 26. 2. 2009 uložila vládě nesmyslný a protiústavní zákaz maskování obličejů ze zákona odstranit. „Pacienti sdružení v organizaci Fokus nyní nemohou za práva duševně nemocných demonstrovat v maskách jako dosud, aniž by byli vystaveni stále handicapujícímu odsouzení okolí,“ ilustruje dopady zákazu Kateřina Hlatká ze sdružení Fokus Praha.

Začátek demonstrace je v 18.00 a přímo na Palackého náměstí budou hrát Unkilled Worker (projekt Todda z noiserockových Wollongong), Aran Epochal (projekt Adam z Gnu) a Bonus (sólové alter ego Bourka ze Sporto).

Na koncertě budou k dispozici též letáky a informační materiály IuRe upozorňující na dlouhodobé snahy exekutivy o restrikci shromažďovacího zákona a možnosti právní obrany. Proti poslední novele rozšiřující úřadům lhůtu pro zákaz shromáždění vystupuje i autor shromažďovacího zákona, respektovaný právník doc. Vladimír Mikule z právnické fakulty UK.

Koncert-demonstrace-happening je součástí seriálu akcí s názvem Týden nepřizpůsobivosti, která proběhne od soboty 12. září do soboty 19. září. „Přizpůsobivost“ se stává jednou z hlavních hodnot, naopak nositelé opačného znaménka – chudí, názorově nekonformní, Romové, squatteři, technaři, bezdomovci – jsou vystaveni trvalému nátlaku i represím a z veřejného prostoru vytlačováni. V rámci Týdne nepřizpůsobivosti dojde nejprve 12. září k obsazení nového squatu (místo náhrady za násilím vyklizenou Miladu je zatím tajné) a akce vyvrcholí karnevalovým pochodem po Praze v sobotu 12. září. Podrobnosti k všem akcím naleznete na http://neprizpusobivi.fnf.cz/.


http://www.iure.org
http://http://www.slidilove.cz
http://http://www.silver-rocket.org
http://neprizpusobivi.fnf.cz/
http://freedom-not-fear.cz/
CROME
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OVERDRIVE --- 1:20:43 16.9.2009
Dobrej vecirek. HEaLTH&POWER!!
BE_NETWORK_23 --- 17:26:01 15.9.2009
OVERDRIVE: best anarko-terorist ever :D

btw. ja akorat vyrazim..ucast 1OO percentni
OVERDRIVE --- 16:52:20 15.9.2009
CROME: pohoda, dik, snazim se sehnat i nejakou svou, aspon skrabosku, bohuzel jsem si vcas nesehnal nic poradnyho na malovani po xichte, udelal bych si aspon warpaint v podobe pruhu pres oci ;]

Tu V masku bych chtel sehnat i jinak, kdyby nekdo vedel. Nuj nejmilejsi anarcho terorista vubec...
BOYLER --- 16:11:17 15.9.2009
nakonec nestiham:(
MPRODLIVE --- 15:02:37 15.9.2009
stoprocentni ucast
CROME --- 14:21:58 15.9.2009
OVERDRIVE: masky budou na miste k dispozici:)
bohuzel ne V
DIDI23 --- 10:32:55 15.9.2009
dnes nedavam, skoda:/
OVERDRIVE --- 14:17:03 14.9.2009
nema nekdo masku V ? ;]
MTO --- 21:12:11 13.9.2009
budu se snazit aspon na chvilku. v osm du na pustinu...