Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://malainventura.cz/

festival nového divadla *10 prostorů, eg. NoD/Ponec/Archa/Alfredvedvoře/La Fabrika/Rock Café/Minor/BIO OKO // 5 dnů // 25 představení

Malá inventura představuje vždy nejzajímavější premiérové projekty loňského roku z oblasti fyzického, tanečního, vizuálního, interaktivního, vokálního, nonverbálního, experimentálního a cross-over divadla.


Z TOHO V DIVADLE ALFREDVEDVOŘE:

ST 20 únor 19:00
Test.Ost.Er.On - hlas druhé strany / Stage Code / auto experimentální gender rallye
Hodný, statečný, šikovný, citlivý, chytrý, hezký, svalnatý, upravený, ale hlavně žádná měkkota. Ideální chlap. Kdo se v tom má vyznat! Co chceme sami od sebe? Jsou muži opravdu agresivní, ješitní, soutěživí, houževnatí a méně citoví? Jak se oprostit od obecných a zaběhlých nálepek a pohledů na muže a jejich svět? Jak se dostat k holé mužské osobě, k holé existenci? Pět mužů na scéně míchá divadelní koktejl s hořkou sebeironií, pálivou autenticitou a jemnou příchutí lidskosti.

ČT 21 únor 19:00
TRAINS – There is a Train Station in my Head / HANDA GOTE research & development / industriální haiku / jazykově bezbariérové
Kompozice pro živou hudbu, zvukové objekty, filmové záznamy a projektované fotografie nasbírané v prostředí dráhy. Spolu s představeními Computer Music a Ekran tvoří volnou trilogii, v níž se skupina Handa Gote zabývá veřejnou pamětí - pamětí lidí, přístrojů a míst.

PÁ 22 únor 19:00
DEN ZLOBY / Pierre Naduad, Vojta Švejda, Jan Beneš – McGadie, Fred Griot (FR/CZ, CZ, CZ, FR) / fyzický koncert / jazykově bezbariérové
„Den Zloby“ jsou tři partitury vytvořené a společně interpretované jejími autory: Vojtou Švejdou hrajícím na elektrickou kytaru, Pierrem Nadaudem vyjadřujícím se pohybem a Fredem Griotem píšícím a deklamujícím text. V pozadí projektu stojí inspirace biblickou knihou Jób.

PÁ 22 únor 19:00 / MALÁ SCÉNA
přepólovaný Sartre / sartre.exit / Petr Šourek / textová databáze
Do textové databáze se načetla Sartrova hra S vyloučením veřejnosti. Systém je napaden virem sartre.exit, který se tváří jako aktualizace starých benigních prográmků existential.ism, human.ism a natural.ism. Po spuštění je ale převrací a ničí. Řádění viru zastaví pouze odpojení z proudu.

SO 23 únor 19:00
AKČNÍ LYRIKA / Ondřej David / souboj těla se slovem
Žádná chvilka poezie z televize! Ale proud, frekvence, která je pořád ve vzduchu. Stačí logiku zahodit a na proud se napojit! Akční lyrika Ondřeje Davida, show jednoho muže, má za sebou dlouhou historii, od jejího prvního uvedení letos uplyne 10 let. Svérázný projekt fyzického básnictví – v němž jeho autor i aktér v jedné osobě, ohromoval diváky náročnými, někdy spíš krkolomnými pohyby, aby jim zároveň sděloval libě znějící nesmysly – se po několikaleté odmlce vrací. S novou silou, novými nápady valí se na nás natěšený aktér v plném aerodynamickém nasazení.

NE 24 únor 19:00
TITÁN / Marta Trpišovská, Michal Vodenka / konduktérské komediální drama / jazykově bezbariérové
Konduktérské komediální drama, které poukazuje na jedinečnost okamžiku. On a ona žijí spolu, vedle sebe. Nejsou výjimeční, nejsou krásní, nejsou šťastní. Mají sny a chtějí… Společný čas je dlouhý a uzavřený do mikrosvěta tužeb. Zápas snů a jednotlivých přání vytvoří pomoc i apatii.

off program PO 25 únor 10.00 – 18:00
KONFERENCE ANIMACE KULTURY / Spolek Richelieu
Poslední část trojdílné veřejné rozpravy AUTOR MOTOR ANIMATOR na témata kulturního a art managementu, animace kultury a zkušeností regionálních NNO.

A V LA FABRIKA:

ČT 21 únor 17:00 a 20:30 / La Fabrika
ALBERT SE BOJÍ / Vojta Švejda, James Donlon / děsivá pantomima / jazykově bezbariérové
"Jsem tady, jsem za tebou, jsem ve tvých očích, ve tvém hlasu, ve tvém srdci. Ty mne nevidíš, ale já tebe ano." Podaří se Albertovi překročit svůj stín? Zvládne to sám? Obrovská představivost versus trpasličí odvaha. Strach přichází do našeho divadla. Od tvůrců představení Bliss.

PÁ 22 únor 18:30 a 20:30 / La Fabrika
OIDIPUS (KOMPLEXNĚ) / HoME / experimentální činohra
HoME nenabízejí obyčejné divadlo, nabízejí divadlo jako hru. Hru, která se díky aktivní účasti publika mění, rozvíjí a možná také skončí každý večer jinak. Jako téma si vybrali klasickou řeckou tragédii Oidipus. Starý otcovražedný krvesmilný příběh Thébského krále je pro ně stejně důležitý jako osobní historie i momentální naladění každého z publika. Zábava, provokace, otázky, výzvy! Přijďte se pohrabat v Oidipovi a možná tak trochu i sami v sobě! POZOR – OMEZENÁ KAPACITA!

VÍCE INFORMACÍ NA http://www.malainventura.cz/

SEVERINE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.