Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


http://www.palacakropolis.cz/pakr/pub/home/action/actual/Main$pageletManager$ActionView/37865.jet

Shakespeare, tři ženy a jedna tanečnice: Surrealistická, snově temná alegorie o ženském prorůstání v království mužů …

Společenstvo Bezhlavých / Spitfire Company: Černý smích medúzy - premiéra a 1. repríza



Shakespeare, tři ženy a jedna tanečnice: Lady Macbeth, Ofélie a nezkrotná Kateřina přicházejí ze snů. Surrealistická, snově temná alegorie o ženském prorůstání v království mužů … Společenství žen je společenstvím delfínů!

Shakespearovy postavy v Černém smíchu medúzy, ztvárněné jedinou interpretkou, mohou být vnímány jako obecný symbol ženství v opozici ke světu mužskému. Ženství založeném na smyslech a poháněném touhami a smíchem. Energická Lady Mcbeth, Ofélie i Kateřina se stávají zrcadlem každé z nás, jen se na ně stačí pozorně podívat. Vedou nás do mezních situací, ukazují nám ohroženého, stísněného člověka, který však neztrácí naději bojovat. Provází nás představením a metaforicky i životem. Stačí je následovat!

Představení propojuje tanec se Shakespearovými verši. Žena hraje ženu a odkrývá cestu k ženskému vnímání světa. To vše za doprovodu autentické hudby a důležité role světelného designu.

Společenstvo bezhlavých / SpitFire Company vzniklo ze spolupráce na projektu Hlas Anne Frankové. Základ divadla tvoří režisér, dramaturg a literární esejista Petr Boháč a herečka, tanečnice, choreografka a mim Miřenka Čechová. Pozornost obracejí ke vztahu herců s diváky. Klíčovým pojmem tvůrčí laboratoře je imaginace na všech rovinách. Nezanedbatelnou složku představuje improvizace, usilující o rytmizované emoce a přirozenou souhru všech aktérů situace.

Hrají: Miřenka Čechová a Helena Čechová, režie: Petr Boháč, Miřenka Čechová, hudba: Psylocke, scéna a kostýmy: Jitka Nejedlá, light design: Martin Špetlík, produkce: Ludmila Karbanová a Palác Akropolis

Hra vzniká v koprodukci s Art Frame Palác Akropolis s. r. o.

Po skončení představení čeká na diváky další zajímavý zážitek - koncert hudebnice a zpěvačky Alice Bauer, která vystoupí na Malé scéně od 22 h se svojí skupinou Alice Bauer Trio. Více informací na http://www.alicebauer.com/profil.html

MONSIEURLOUP
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.