Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://www.alfredvedvore.cz/predstaveni.php?pid=200&bck=program_pr.php

ÚT 12 / ST 13 / ČT 14 / SO 16 / NE 17 / PO 18 únor // 20:00 // Ondřej Lipovský // divadelní kastrace // jazykově bezbariérové

Strašidelný příběh ze starého čínského domu. Dům skrývá v temnotě svých pokojů, osvětlovaných jen matnou září voskovic a stovkami světlušek za oknem množství záhad a tajemství. Téma moci uvnitř rodiny ukryté v náručí drobných kvítků, které uvadají v porcelánové míse. Život zaniká, stejně jako se chýlí šíje obyvatel domu za všudypřítomné účasti duchů a démonů.

Představení je taky trochu o determinaci v životě a o tom, že spoutání je daleko víc o vnitřních poutech než těch vnějších, a zase to vnitřní a vnější je v naprosté závislosti. Snaha uchránit to soukromé UVNITŘ je právě v přímé vazbě na tamto VENKU a v tomto vztahu někde začíná představa neviditelného, nekonkrétního viníka.

Náš život je určován soudy jiných. Náš život nám nepatří. Atmosféra starého domu, kde žije pět osamělých žen. Mají bíle nalíčené tváře, lícní kosti zvýrazněné dotekem ruměnce, bohaté vlasy jako černé mračno, kvítek na čele a ústa jako malou třešničku. Dům je paralelou k duši. V jeho tichých zdech těm uvnitř pomalu dochází dech. Není síly, která by se tomu postavila, protože dům je jako organismus, jako stroj. Nevyslovené zůstává uvnitř.

Režie, scéna, kostým: Ondřej Lipovský, hrají: Alena Dittrichová, Jakub Doubrava, Jacques Génot, Jana Kovalčíková, Ondřej Lipovský, Michaela Suša, Klára Štěpánková, Petr Vaněk, výroba kostýmů: Daniela Klimešová

Podpořili: MOTUS o. s. – produkce divadla ALFRED VE DVOŘE a Ministerstvo kultury ČR

SEVERINE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.