Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Minifestival 'Spojme Srdce - pocta Zivlum'

http://www.vedomisrdce.cz/spojmesrdce

V sobotu 12. září 2009 se uskuteční čtvrtý ročník alternativního minifestivalu Spojme srdce – pocta živlům. Tato jednodenní akce, kterou pořádá Vědomí

Kdo si potřebuje na chvíli oddechnout a načerpat nové síly či inspiraci, neměl by si nechat ujít tento alternativní minifestival. Na své si přijdou jak dospělí, tak děti, pro které jsou připraveny pestré a tvořivé hry. V jednom dni stráveném pod širým nebem, se návštěvník obohatí nejen o nové informace, ale také získá elán, energii a navíc nahlédne do své duše. Posláním akce je přinést každému člověku prostor k sebepoznání a odpočinku.

Sobotní den bude nabitý od rána až do večera zajímavými přednáškami, tvořením a relaxačními cvičeními. Čeká nás povídání o vzdálené zemi Indii i o historii a významu čajového obřadu. Pro klidnější chvilky je připravena společná meditace a zároveň i možnost individuálního prožitku, naladění se na přírodu, nebo sám na sebe v Labyrintu. Meditaci v pohybu si můžeme vyzkoušet v propojení s živly, nebo prožitím intuitivního tance. Nebude chybět ani možnost poslechnout si nádherné zpěvy těch, kteří to doopravdy umí.

Celý program je samozřejmě i o oddychových aktivitách kde se můžeme podívat na westernové vystoupení, abychom si mohli v zápětí sami vyzkoušet jízdu na koni (dospěli i děti). Pro děti budou navíc v průběhu dne připraveny zábavné hry a aktivity, aby byly také spokojené. Tak jako i v předchozích ročnících ani letos nebudou chybět různé prodejní stánky.

Průběh celého dne zakončí táborák, u kterého nebude chybět opékání buřtů a jiných pochutin. Ke každému ohni patří zpěv a tady navíc ještě večerní společné bubnování a tančení v rytmu.

Kdo bude chtít prožít si této den naplno, může celkovou atmosféru podpořit i tím, že alespoň barevně své oblečení nastylizuje do vyjádření jednotlivých živlů – bílá (vzduch); červená (oheň); modrá (voda); zelená nebo hnědá (země).

Jelikož se minifestival bude konat po celý den, je na každém, zda dá přednost účasti do pozdních večerních hodin a využije možnosti ubytování, nebo se vypraví domů. V Lovecké chatě bude navíc možnost stravování. Vstupenky se budou prodávat přímo v den na místě konání akce v ceně 200 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma. Minulý ročník, který se konal na Padmafarmě v Bělé u Jevíčka, byl velmi úspěšný a mezi více jak 200 návštěvníky vzbudil veliký pozitivní ohlas.


Jste srdečně zváni!

PROGRAM

Začátek v 10 hodin (přesné časy jednotlivých akcí budou upřesněny na místě).

• Zahájení akce / Martin Kůstka
• Uvítací naladění s Ernestínou / Ernestína Velechovská
• Jak nás ovlivňují živly / povídání Petra Nel Smolová
• Povídání o Indii / Kamila Kysučanová
• Společná tvorba a malba na hedvábí / Kristýná Petříková
• Dynamická meditace živlů / Petra Nel Smolová
• Taoistické tai chi, ukázka / Sdružení taoistického tai chi v České republice
• Povidání o čaji a čajový obřad / Tom Vynikal
• Westernové vystoupení
• Společná meditace s Ernestínou/Ernestína Velechovská
• MAKABARA – dámské vokální trio: zpěv hebrejských písní, spirituálů aj.
• Labyrint
• Jízda na koni pro děti i dospělé
• Intuitivní tanec /tanečnice Luna Isis
• Večerní program:
o táborák, společné opékání špekáčků a povídání u ohně, setkání s rytmem, zpěvem a tancem (zpěv, tanec, africké bubny, chřestidla, didžerida, píšťaly)/manželé Dagmar a Vratislav Kratochvílovi

Doprovodný program:
o Tvorba na hedvábí aneb „Učime se tvořit“/ Kristýna Petříková
o Veselé a hravé aktivity pro děti všeho věku / Tonda Tomek
o Čajovna / Tom Vynikal
o Prodejní stánky: bižutérie, potravinové doplňky, ezoterické knihy, karty a CD, výrobky z hedvábí, stánek se zdravou výživou,zelené potraviny, stánek Fair Trade a polodrahé kameny, voňavý stánek se svíčkami aj.

Večerní program
o táborák, společné opékání špekáčků a povídání u ohně
o zpívání u kytary / Marie a František Radvanovi s přáteli
o společné vypouštění thajských lucerniček
o setkání s rytmem, zpěvem a tancem (zpěv a kruhové tance - manželé Dagmar a Vratislav Kratochvílovi)

Změna programu vyhrazena.

Dopravní spojení a místo konání: http://www.autodemont.cz/cz/chata/index.php
Autem:
Lovecká chata je situována v krásném prostředí nivy řeky Moravy, přímo v lužních lesích CHKO Litovelské Pomoraví cca 3km od obce Horka nad Moravou a 8 km od Olomouce. Doprava je možná po silniční komunikaci z Horky nad Moravou

Hromadnou dopravou:
z hlavního nádraží v Olomouci tramvají č. 2,4,6 na Žižkovo náměstí. Vystoupíte na druhé zastávce tramvaje a pak autobusem č.20 ze zastávky proti průmyslové škole na ulici 17. listopadu. Pojedete, až na konečnou do Chomoutova a odkud vede nová cesta na Loveckou chatu.

Více aktuálních informací najdete na těchto webových stránkách:
www.vedomisrdce.cz/spojmesrdce

TOMVYN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.