Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

6 uživatelů půjde

hledání


http://streetparty.ic.cz

Street party pořádáme v sobotu 1. 8. 2009 od 10°° hodin v Litvínově "park Pilařák". Tato akce, kombinuje pouliční zábavu s občanským protestem proti p

Street party pořádáme v sobotu 1. 8. 2009 od 10°° hodin v Litvínově "park Pilařák". Tato akce, kombinuje pouliční zábavu s občanským protestem proti přístupu místní politické scény k alternativní kultuře a nekonzumnímu životnímu stylu.

Důvody
Hlavním důvodem je vzpomínkový akt na protest proti výstavbě supermarketu BILLA v Litvínově ve čtvrti Osada, kdy tehdejší místní politická scéna přehlížela a nerespektovala požadavky občanů dané lokality. Během protestů v roce 1999 kdy od 4. srpna probíhaly veřejné protestní akce byla několikrát využitá i síla moci ztělesněná policií proti protestujícím a když i toto se ukázalo jako málo zastrašují prostředek, uchýlila se místní politická scéna a dotčené firmy i k dalším represivním krokům - podáváním trestních oznámení na organizátory akce a aktivní odpůrce výstavby supermarketu!
My nezapomínáme!!!
Na lokální úrovni protestujeme proti zhoršujícím se životním podmínkám v našem městě, od nesnesitelného nárůstu předsudků, přes vzrůstající nezaměstnanost a prohlubující se sociální rozdíly až po katastrofální bytovou situaci. A konečně též proti místní politické scéně, která bez ohledu na nás všechny, koná jen v zájmu svém a svých přátel bez ohledu na dopady na naší kulturu, životní filosofii a úroveň životních potřeb jak jedince tak společnosti.

Cíle
Cílem naší akce je sjednotit všechny svobodomyslné lidi, kteří s námi chtějí budovat silnou opozici "ulice" proti politické zvůli v našem městě.
Proto jsou srdečně zváni ekologičtí aktivisté, lidskoprávní aktivisté, antifašisté, pracující i nezaměstnaní, studenti, odboráři - ti všichni a mnozí jiní co vyznávají respekt k druhému, přírodě a zvířatům. Naopak na naši akci rozhodně nejsou zváni ti, kteří vědomě alternativním životním filosofiím škodí, tedy politické, ekonomické špičky a lidé plní předsudků, nenávisti a marnosti.

Místo konání
Je park zvaný "Pilařák". Je to místo již několik let zaniklé vodní nádrže, "park" několik stovek metrů od centra města.


V Litvínově 2009

COOTCHA7
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LAKSYMO --- 18:19:06 28.7.2009
a pak afterparty na
LAKSYMO --- 18:14:14 28.7.2009
no sem na to mecheche zedavej :)