Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

15 uživatelů půjde

hledání


http://www.crossclub.cz/

Nevelké promítání tří filmů v příjemném prostředí kavárny klubu cross.

doprovodný program k večeru v kavárně. studentská vzdělávací projekce.
k určitému tématu či žánru je vždy odbornou porotou (složenou z předních odborníků na vkus (plus má jedna holka diplom z hygieny a zdravý výživy)) vybráno několik málo filmů, jenž stojí za pozornost. Volba pro tento týden, s tématem dramat je:

18:00 Sladká Jane / Sweet Jane USA, 1998
http://www.csfd.cz/film/22534-sladka-jane-sweet-jane/ English Version, české titulky
Mladý Tony, který pomalu umírá v nemocnici na Aids, zahlédne za dveřmi svého pokoje ženu svých snů. Začíná pro něj pravděpodobně poslední - ač hořce - příjemná kapitola.20:00 Stroszek NSR, 1977
http://www.csfd.cz/film/4299-stroszek/ English/German version, české titulky
Bruno S. je prostý člověk jednoduššího, ač upřímného uvažování. Čas mimo vězení, kam se často dostává za potulku a opilecké excesy, tráví hraním pro svého přítele, pro světlík anebo pitím piva. Potkává prostitutku a buduje s ní sen, který má změnit jeho život - americký sen. Film, po jehož shlédnutí se obvěsil Ian Curtis, frontman legendárních Joy Division.22:15 Charakter / Karakter NL, 1997
http://www.csfd.cz/film/33730-charakter-karakter/ Dutch version, české titulky
Nejbohatší a nejnenáviděnější muž své éry má syna se svou služkou. Ten se odmalička protlouká všudypřítomnou chudobou a vypořádává se s klacky, které mu otec hází denodenně pod nohy, jen aby si vybudoval jakousi zvrhlou pietu...vstupy jsou zdarma.
Filmy jsou vždy v původním znění z titulky - pokud máte nějaké cizojazyčné přátele, kterým se kultury nedostává, vezměte je s sebou!
Mezi filmy jsou vždy minimálně desetiminutové přestávky, které by měly stačit ke zbavení se a opětovnému doplnění tekutin.

úvodní supervzdělávací proslovy tentokrát poskytne Vašek Kotěnhoul, světoznámý filmový teoretik a můj dobrý přítel. Zúčastnil se prestižních filmových klání jako "souboj filmových znalostí - smutná zpráva o nedostatku smyslu v našich životech", "uhodni film dle hlášky před výbuchem" anebo vyhlášené intelektuální akce "filmový trénink askeze", kde vydržel celou hodinu a 36 minut sledovat filmy od grínveje, aniž by podlehl nutkání k sebehaně a vytvořil tak nový rekord světové asociace nepochopených intelektuálů, (SÁNÍ).

ERNEST_GASKIN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CRAZYHBO --- 23:00:22 29.7.2009
skoro do pul devaty v praci..a pak jedno pivo a vytuh..škoda
PAPAFREDO --- 13:58:12 29.7.2009
achjo, zas budu jen doplňovat tekutiny
VIDOCQ --- 9:36:41 28.7.2009
sakra ... na Jane bych se rád zase mrkul ale zrovna tenhle den jdu odsékávat zuby moudrosti :(
ERNEST_GASKIN --- 21:41:56 27.7.2009
místa je dost, ještě se nestalo, že by se někdo nevešel ;)
MUCKER --- 13:50:08 27.7.2009
jéé konečně něco jinýho než vyliž si nema zkusim to stihnout.. to tam zas bude dvacet židliček jako kdysi? ;)