Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


DEFRAGMENTATION – CROSS CLUB 23.7.2009 speciální

http://crossclub.cz/novinky/337/

Lineup.: 19:00 – 19:30 Jindřich Havlík – přednáška představí palestinského básníka MAHMOUDA DARWISHE (1941 – 2008) 19:30 – 20:00 Čtení básní Mahmo

Výstava fotografií v kavárně: PALESTINIAN WOMAN – Samar Hazboun (PAL) Projekt kombinující fotografii, koláž a interview hledá odpovědi na otázky týkající se života, postavení a situace dnešní ženy v Palestině…..
Hudební produkce: RAMALLAH UNDERGROUND (PAL) – Tohle uskupení, které dnes již dnes patří ke špičce arabské undergroundové hudby, se zrodilo z bezprostřednosti hudebních experimentů tří mladíků z Palestinského města Ramallah ruku v ruce s touhou po hlasu generace Palestinců, která stojí tváří v tvář každodenní realitě v rozbouřených a politicky nestabilních krajích. Boikutt, Stormtrap a Aswatt kombinují arabskou elektroniku s hiphopem, triphopem či downtempem. To všechno s patrným důrazem na místní kulturu, kterou kreativně omlazují nejen svým přímým a ostrým rapem. Texty vyjadřující úzkost i výzvu, ale hlavně neutuchající „vzdor kolonizovaného vůči kolonizátorovi“, oslovili publikum od Káhiry po Amsterodam, z Londýna po Washington. Tentokrát nevynechají ani matku měst Prahu. http://www.mys­pace.com/ruco­llective http://www.ra­mallahundergrou­nd.com/ http://www.mys­pace.com/boikutt http://www.mys­pace.com/aswatt http://www.mys­pace.com/stor­mtrap http://www.you­tube.com/watch?… MUSTAKILLAH SOUND SQUAD meets MC AL-AMDIEZ (ALF/FR)

Mc Al-Amdiez má své kořeny v Alžírsku, ale od dětství žije v jižní Francii. To jednoznačně formovalo jeho postoje a světonázory, kde se kloubí evropská tradice s kulturním odkazem jeho severoafrických předků. Svou hudební kariéru začínal jako mc francouzského projektu Alif Soundsystem. Jeho předností je nejen osobitý rap kombinovaný s tradičním berberským zpěvem a rychlý raggamuffin v různých jazycích (francouzsky, anglicky, arabsky), ale hlavně naprosto jedinečná spontánní komunikace s publikem. Hlavním posláním jsou vlastní texty o lidské důstojnosti s multikulturním poselstvím respektu a sjednocení. V České republice se mu zalíbilo a začal tu aktivně spolupracovat s DJem Yukimurou v jeho Mustakillah studiu. Spolu tak začali vytvářet vlastní produkci, kterou pak prezentují na živo, podpořenou i různými hosty. Žánrově různorodé vystoupení tak svou pestrostí přesně vyjadřuje jejich vlastní přístup k hudbě a prezentaci pohledů na svět…

MACHINE FUNCK Nailer & Abu jsou Machine Funck, do hudby se zamilovali v 90. letech a na sklonku milénia s ní uzavřeli pevný svazek. Jejich kuchyně aktuálně voní vlastní produkcí pro labely Owntempo, Elemental, Sologroove… Svá vystoupení umí vyladit dle chuti a nálady na míru konkrétní akci a atmosféře. Rádi přijímají výzvy a neradi se omezují. Pokud chcete přece jen pátrat po tom, co se jim válí v přihrádkách na desky a adresářích, s největší pravděpodobností narazíte na žhavé novinky i zaprášené rarity ve stylu dubstep včetně příbuzenstva, glitchhop, electrofunk, breaks, IDM, nejen minimal house & techno, dnb atd.. http://www.mys­pace.com/baso­vapast http://www.mys­pace.com/djna­iler http://www.mys­pace.com/abumachi­nefunck KALIYUGA SOUND – Seskupení DJs věnujících se představování rozličných forem world music.

Přednášky a výstava jsou zdarma. Koncert je do 22:00 za 80,– po 22:00 za 120,–.

NAST
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.