Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


http://www.gaskfest.cz/GASK ART FEST 09
10 dní / 3 sekce


Kutná Hora otevře během deseti letních dnů své brány „nultému“ ročníku festivalu GASK Artfest. Atraktivní multižánrový program oživí nádvoří Jezuitské koleje v těsném sousedství gotického chrámu sv. Barbory, stejně jako ulice a náměstí starobylého města. Na své si přijdou nejen vyznavači alternativní hudební scény, ale i milovníci filmu a současného výtvarného umění. Organizátor festivalu – GASK / Galerie Středočeského kraje - představí v pečlivé dramaturgii progresivní segment vizuální a hudební kultury jako nejlepší pozvánku necelý rok před zahájením provozu v prostorách Jezuitské koleje v květnu 2010.

MÍSTO A FORMULE / 31. 7. - 9. 8.
kurátorka: Lenka Vítková

Série performancí a vizuálních intervencí nabídne nečekané události a setkání, které v kulisách magické a historicky unikátní Kutné Hory mohou na diváky, stejně jako náhodné chodce i starousedlíky, působit jako zjevení. Kurátorka projektu a desítka oslovených umělců posunou, umocní i „naruší“ poklidnou každodennost:

VASIL ARTAMANOV & ALEXEY KLYUYKOV, PATRICIE FEXOVÁ, SLÁVA SOBOTOVIČOVÁ, PAVEL STEREC, MARTIN ZET, LENKA VÍTKOVÁ, JIŘÍ THÝN, DANIELA BARÁČKOVÁ, JÁN MANČUŠKA
free
------

LETNÍ KINO / 31. 7. - 2. 8.
kurátorka: Vjera Borozan

Tři letní večery lze strávit na nádvoří Jezuitské koleje, kde bude instalováno letní kino se vstupem zdarma. Tři filmové večery v rozdílném pojetí, tři pohledy, tři formy k zamyšlení o společnosti a její sociální a ideologické funkci, emocím a touhám poznávat okolní svět.

* Peter Fischli & David Weiss: Der rechte Weg (1983)
* Salla Tykkä: Lasso (2000), Thriller (2001)
* Chris Marker: La jetée (1962)
* Dan Graham: Rock My Religion (1982)
free
------

CREEPY TEEPEE / 4. 8. - 9. 8.
dramaturgie: AM 180 Collective

Na nádvoří Jezuitské koleje vyroste open air podium, kde během šesti dnů v dramaturgii uměleckého kolektivu A.M.180 vystoupí řada pozoruhodných jmen zahraniční alternativní scény spolu se zdejšími kapelami a hudebníky.

TICKETS AVAILABLE @ TICKETSTREAM; search "creepy teepee"______________________________________________________________________________


Pozvánka na GASK Artfest na RADIU WAVE


see also: EVENT CREEPY TEEPEE

NEWAN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.