Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://alfredvedvore.cz/index.php?nid=53&off=0&kolik=20

profil autorské tvorby Vojty Švejdy

Vlna nového divadla v průběhu posledních 5 let vynesla na břehy současného českého divadla novou generaci pozoruhodných tvůrčích osobností. U některých se dá již nyní s jistotou doporučit divákům i kritikům, aby si jejich jména velmi dobře zapamatovali. Právě oni budou s jemným humorem tvořit nezaměnitelnou imaginativní tvář českého divadla budoucnosti. Profilem Sny a realita vám jednoho z nich představujeme. Jmenuje se Vojta Švejda.

Kdo je Vojta Švejda? Věnuje se improvizaci, divadelní tvorbě, autorské písňové tvorbě ve formaci Těrigat. Absolvoval Hudební akademii muzických umění v Praze, obor nonverbální a komediální divadlo a Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obor hudebně dramatický. Aktivně spolupracuje s divadlem Alfred ve dvoře, skupinou Matapa a Adriatik Uvádí, ale i s dalšími subjekty pražské alternativní scény. Je spoluzakladatelem improvizačního divadelního sdružení KREPSKO, kde spolupracuje na představení Nejmenší žena na světě a na improvizačních večerech. Je autorem scénického komixu BLISS, který uvedl na festivalech v Srbsku, Bosně, Arménii, Rusku, Ukrajině, Kazachstánu a USA a za který obdržel ocenění Grand Prix za herecký výkon a dramaturgii na festivalu Mimolet v ruském Irkutsku a prestižní cenu festivalu Nazenik v arménském Jerevanu. Jeho posledními projekty jsou Polaris, Pullicherium Famfuláre Mundi a Albert se bojí.

NE 3 únor 20:00
ALBERT SE BOJÍ / Vojta Švejda, James Donlon
děsivá pantomima / jazykově bezbariérové
"Jsem tady, jsem za tebou, jsem ve tvých očích, ve tvém hlasu, ve tvém srdci. Ty mne nevidíš, ale já tebe ano." Podaří se Albertovi překročit svůj stín? Zvládne to sám? Obrovská představivost versus trpasličí odvaha. Strach přichází do našeho divadla. Od tvůrců představení Bliss.

PO 4 únor 20:00
PULLICHERIUM FAMFULÁRE MUNDI - NEJKRÁSNĚJŠÍ FAMFULÁRE SVĚTA – Moc, hrdinství a válka se salámem / Vojta Švejda, Jan Kalivoda
punková pantomima / jazykově bezbariérové
Pokračování úspěšného celoročního projektu Metamorphosis famfuláre – improvizovaných punk pantomimických show, které vznikaly z chuti vytvořit bláznivou show s využitím pantomimy, clownerie, slova a písní.

ÚT 5 únor 20:00
DEN ZLOBY / Pierre Naduad, Vojta Švejda, Jan Beneš – McGadie, Fred Griot (FR/CZ, CZ, CZ, FR)
fyzický koncert / jazykově bezbariérové
Den Zloby jsou tři partitury vytvořené a společně interpretované jejími autory: Vojtou Švejdou hrajícím na elektrickou kytaru, Pierrem Nadaudem vyjadřujícím se pohybem a Frédériquem Griotem píšícím a deklamujícím text. V pozadí projektu stojí inspirace biblickou knihou Jób.

ST 6 únor 20:00
POLARIS / Vojta Švejda, Jan Beneš – McGadie
drifting theatre show / jazykově bezbariérové
Představení o osamělosti, přátelství, čekání na pomoc, která nepřichází, o věrnosti a naději. Představení o ztrácení věcí, vědomí, hodnot a svých blízkých. O touze ztratit se být ztracen a postrádán. Představení plné mužné romantiky.

ČT 7 únor 20:00
BLISS / Vojta Švejda
scénický komiks / jazykově bezbariérové
Komediální one-man show o osudech básníka Blisse, který žije v podkroví nejvyššího domu ve městě, na pomezí nebe a země, ale i na hraně mezi vtipným snem a směšnou realitou. Bliss je ve svém světě naprostá jednička. Rád vynalézá, spí a sní. Věžák, výtah, chodby i město pro něj byly přímo postaveny.

SEVERINE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.