Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


http://www.nobilis.cz/os/index.php?doc_id=37

tanec * divadlo * hudba * přednášky * tržiště řemesel a umění * laboratoře v přírodě * dětský koutek * čajovna * vše o konopíStaňte se na okamžik spolu s námi vědomou součástí přírodního koloběhu života.
Od začátku života planety Země je běh času podřízen rytmům celého kosmu.
K nim patří i 4 významná období v roce. Letní a zimní slunovrat, jarní a podzimní rovnodennost. Připomenutím těchto dnů na Vlčí Hoře je období letního slunovratu svátek Svatého Jana.
V té době se otevírá země a energie jejího žhavého jádra stoupá vzhůru.

Dění, které probíhá několik týdnů, bylo a je uctíváno v různých formách už od pradávna. Všechny léčivé bylinky sebrané v tento den mají obzvlášť silný účinek. Např. všem dobře známá sluneční bylinka třezalka tečkovaná je označována jako „krev Svatého Jana", a také se na jeho svátek sbírá. Příroda se všemi jejími zákonitostmi je úžasný dar. Nejenom tato skutečnost byla inspirací pro občanské sdružení Nobilis Tilia na Vlčí Hoře k pravidelnému pořádání slavností Svatého Jana - Svatojánských slavností.

Netradiční zahájení Svatojánských slavností proběhne v páteční podvečer 19. 6. 2009.
Během všech tří dnů budou mít návštěvníci možnost blíže nahlédnout do staročeských řemesel, uměleckého zpracování přírodních materiálů včetně výrobků chráněných dílen. Budou připraveny přednášky pro laiky
i odborníky na různá témata např: pěstování léčivých rostlin, aromaterapie, fytoterapie, astrologie, cestování, kosmetické ošetření výrobky z produkce Nobilis Tilia a v neposlední řadě přednáška o Národním parku České Švýcarsko - klenotu přírody. Zajištěn je i noční program s posezením u ohně, hudba, tanec, program pro děti a všechny hravé dospělé.

V3S
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
_H2O_ --- 7:36:48 17.6.2009
Byl jsem loni - mohu jen doporučit! Letos bohužel nestíhám...