Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

26 uživatelů půjde

hledání


http://www.22presents.com/web/events-detail.php?x=9&y=6&novy_jazyk=cz&thing=99&search=

Otevření showroomu 22PRESENTS.COM spojené s vernisáží projektu Bena Mause a Julia von Bismarcka "Perpetual Storytelling Apparatus"

..přístroje, který převádí z internetu stažené texty současných nejprodávanějších knih na obrázky, které následně kreslí

"Perpetual Storytelling Apparatus" je přístroj, který kreslí nekonečný příběh tím, že převádí slova úryvků knižních bestsellerů do ilustrací. Databáze sedmi milionů patentů je spojena s více než 22 miliony odkazy ze slovní zásoby. Každý patent je v databázi odkázán na další s ním související a tím vzniká i jistý druh podtextu. Vykreslením technického vývoje jednotlivých fragmentů vznikají nové vizuální spojení a narativní vrstvy.

Krátký popis toho, jak algoritmus funguje:
1] Program nahrává a rozebírá části textů současně nejprodávanějších knih.
2] Algoritmus eliminuje všechna bezvýznamná slova jako „já“, „a“, „do“, „pro“ atd. Zbylá slova a jejich kombinace jsou klíčovými slovy pro patentový nákres.
3] Použitím klíčových slov v časové posloupnosti hledá přístroj klíčové nákresy patentů.
4] Program nyní hledá spojení nalezených klíčových patentů. Je to možné, jelikož každý plán obsahuje několik odkazů na starší nákresy – tzv. „prior art“.
5] Všechny klíčové patenty a patenty sémanticky je spojující jsou uspořádány a vytištěny.
6] Zpátky ke kroku 1.

Benjamin Maus se narodil roku 1984 v Ulmu v Německu. Brzy začal rozebírat přístroje a používat BASIC jako nástroj generativní grafiky. V současné době navrhuje, kóduje a vrtá se v přístrojích v Berlíně. Do roku 2007 hrál na basovou kytaru v metalové skupině „Sepcys“. V roce 2005 započal studia na „University of Applied Sciences Schwäbisch-Gmünd“. V roce 2008 se přestěhoval do Berlína, aby pokračoval ve studiích na „Berlin University of the Arts“, kde se přidal k „Class for Designing with Digital Media“ vedené profesorem J. Sauterem a profesorem J. Ängeslevou.
allesblinkt.com

Julius von Bismarck se narodil roku 1983. Po vyrůstání v Saudské Arábii a Německu studoval a pracoval v Berlíně a New Yorku. Od roku 2005 studoval „Experimental Media Design“ na „Berlin University of the Arts“. Jeho práce jsou na pomezí umění, vědy a technologie, kde jeho tematické priority jsou vnímání, dokumentace a manipulace městského prostoru. Vedle vývoje a designu interaktivních objektů a procesů pracuje jako kameraman.
juliusvonbismarck.com

22presents.com
pebe.cz

FACEBOOK EVENT

SAIHA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DECODEKL --- 21:15:11 22.6.2009
otevreno dle tel. domluvy ? a cislo? .) *LoL*