Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://klub.roxy.cz/index.php?dok=00150000000828,det

Very special guest: DJ MARKY (innerground rec., brasil)

Resident DJ GHONZALES (roxy booking)
Guest djs: Brooklyn aka Juanita Juarez, Swordz (ifc crew, belgium), Lulu Rulez (umerkura.cz)
Chill out djs: Kaplick & Saku (breakbeat.cz)
Vjs: Sheba & Stephane Kyles
Předprodej 280czk, vstup na místě 350czk.
Uvádí Roxy promotion

„We like it, I like it, you like it too."
Jak by taky ne. Hitovka LK, kterou v roce 2002 složil Marky s kolegou XRS, se stala jedním z nejúspěšnějších drumandbassových singlů všech dob, bodovala v oficiální britské hitparádě a rozvlnila boky i davům těch, kteří znají drumandbassovou scénu jen z rychlíku. Přinesla dokonalé spojení prosluněné brazilské euforie a současného našláplého tanečního soundu. Přesně to, co rozdává fanouškům po celém světě Marky, jeden z nejzkušenějších DJs planety.DJ Marky je doma Brazílii uctíván bez přehánění jako národní hrdina (kam se hrabou fotbalisti...). Na to, co předvedl při svém prvním vystoupení u nás, v roce 2000 v Praze, jsme tady ještě nebyli moc zvyklí - strhující show ze tří gramofonů s naprosto dokonalou technikou mixu a bouřlivou atmosférou nechala zírat nejednoho tanečníka s otevřenou pusou. Dalším hraním, na festivalu Cosmic Trip v roce 2006, tomu Marky nasadil korunu ­- s gramofonem si pohrával jako s kytarou a jeho bezchybný set rozšířil řady ohromených posluchačů. Letos přijíždí potřetí. Pražská Roxy je 19. ledna otevřena všem, kdo se také chtějí nechat uvést v úžas.

Marco Antonio Silva se narodil v roce 1975 v São Paulu, mecce taneční hudby. Už v kolébce se vrtěl do rytmu latinskoamerické samby, ovlivnil ho jazz a funk. Když přišla vlna acid housu, byl hudební koktejl, ze kterého Marky míchá svůj typický sound, hotový. Začínal jako prodavač ve vinylshopu, kde na něj poprvé narazil XRS, pozdější hudební parťák. Společně si jeli na vlně hardcore elektroniky a v tom duchu se taky nesla Markyho první djská vystoupení v roce 1992. V polovině 90. let začala v Brazílii stoupat popularita polámané muziky a drumandbass uchvátil i Markyho. Jeho obrovské nadšení, dokonalý hudební cit a vybroušené djské dovednosti ho brzy vystřelily mezi špičku místní scény. Několikrát se stal nejlepším domácím DJem, vysílal vlastní show v rádiu i na brazilské MTV.

V roce 1998 přijíždí do São Paula důležitá osoba – britský DJ Brian Gee, majitel labelu V recordings a údajně ten, kdo vysadil na hvězdnou dráhu Roniho Size. Markyho živelnost a úžasná technika scratchování Briana naprosto ohromily. „Marky je jeden z největších talentů, jaké jsem za poslední roky viděl!“ nechal se slyšet. Okamžitě nabídnul Markymu hraní v Londýně. A nemělo jít jen o jednorázovou návštěvu města, kde se píší dějiny drumandbassu. Přestože doma na jeho party chodilo pravidelně i pět tisíc tanečníků a mohl si tam v klídku užívat slávy, Marky neváhal a vrhnul se do nové kapitoly své kariéry. Británie mu padla k nohám. O dva roky později už měl vlastní pořad na BBC Radio 1 a rok na to ho vůdčí magazín scény, Knowledge, tituloval jako nejlepšího zahraničního DJe.

U labelu V recordings mu záhy vychází Brazil EP, na kterém s ním spolupracoval další kvalitní brazilský export, DJ Patife. Deska ukázala světu, že na Markyho je třeba dát si pozor i coby na producenta. Rok 2002 přinesl, kromě již zmiňované pecky LK, album Brasilian Job, které urvalo první místo snad ve všech anketách o nejlepší dnb kompilaci. Marky staví na melodičnosti a silně tanečních linkách, pohodovou atmosféru drtí vášnivou energií, která prostě nedopustí, aby jeho skladby kolem vás jen tak prošuměly. Čerpá z hudebních tradic, ale progresivně postupuje kupředu, hýří kreativitou a především nakažlivým nadšením. Důkazem budiž i to, že mu sám nabídnul spolupráci Gilberto Gil, hudebník a zpěvák, brazilská legenda a hvězda 60. let. Od roku 2003 vedou Marky a XRS vlastní label Innerground Records a společnými silami řídí továrnu na slunce, brazilské rytmy a kvalitní drumandbass. Nechte se taky zlákat a přijďte si v pátek 19. ledna do Roxy společně s Markym zazpívat: „It's the way that we play this sound. It‘s the way that we bring this sound to you.“

Na své si přijdou i příznivci české dnb scény, kterou bude reprezentovat rezident dj Ghonzales, který si přizval trojici Brooklyn aka Juanita Juarez, Swordz (ifc crew, belgium), Lulu Rulez (umerkura.cz). Chill out budou okupovat Kaplick a Saku z breakbeat.cz.

Vstupenky lze zakoupit v předprodejích (Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal) za 280czk + poplatky, na místě je vstupné 350czk.

Mp3
Dj Marky – IntaBeats 18.3.2007
http://www.drumandbass.ru/mix/DJ%20Marky%20-%201Xtra%20Intabeats%20-%2018-03-07.mp3
Dj Marky – BBC 1xtra
http://www.dnbshare.com/mixes0/marky_-_1xtra.mp3


Videa
http://youtube.com/watch?v=YUeoV5VC7q
http://youtube.com/watch?v=k9xE0Sj-Yro&feature=related
http://youtube.com/watch?v=CaycNusuIaI&feature=related

Odkazy:
http://www.myspace.com/djmarkyinnerground
http://djmarky.uol.com.br
http://www.innergroundrecords.comDOUPLE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.