Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


V pátek 15. listopadu v 18:00 režisér Jan Kačer v pasáži Stýblo na Václavském náměstí zahájí fotografickou výstavu Praha: Zaváté vzpomínky…? při příle

V termínu od 15. do 22.11. si připomeneme listopadové události 1989 unikátními fotografiemi Stanislava Cimbury, který dokumentoval zejména události v Divadle na Vinohradech, Činoherním klubu, ale také při generální stávce na Letenské pláni v době, kdy ještě nikdo netušil, jak se události vyvinou. Na fotografiích uvidíme známé tváře polistopadového vývoje – nynějšího prezidenta Zemana, herečku Dagmar Veškrnovou-Havlovou, Ninu Divíškovou a mnohé další.
„Především mladá generace nesmí zapomínat na hodnoty, na kterých stála Sametová revoluce. Touto výstavou tyto převratné události chceme přiblížit lidem, kteří ji na vlastní kůži nezažili,“ říká Marianna Cimburová, spoluorganizátorka výstavy.
Návštěvníci se mohou aktivně zapojit do kvízu přímo se týkajícího výstavy. Ve hře jsou hodnotné ceny.
Výstavu organizuje spolek Deziluze, který každoročně pořádá stejnojmenný festival. Ten je zaměřený na podporu nezávislého umění – hudby, poezie, divadla a mnohého dalšího. Dále pak v průběhu roku organizuje kulturní akce, jako jsou autorská čtení, koncerty či výstavy. Dlouhodobým cílem je pak decentralizace kulturního dění mimo Prahu a oživování opuštěných budov.

Web akce: www.deziluze.eu
F
acebooková událost: https://www.facebook.com/events/2433599456687751/
Instagram: https://www.instagram.com/festival.deziluze/?hl=cs

DEZILUZE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.