Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Japonská stará a nová hudba + experiment. 12. - 16. 9. PRAHA, Divadlo Archa, Atrium Žižkov, Sv. Vavřinec pod Petřínem, Skautský institut na Staromáku

INTERNATIONAL SHAKUHACHI FESTIVAL PRAGUE

12. Září večer se v Atriu Žižkov odehraje volně přístupný zahajovací koncert věnovaný japonské hudbě a poezii. Ve světové premiéře zazní skladby Adriana Freedmana a Johna Kaizana Neptuna.

Koncert 13. Září věnovaný zenové hudbě představí mezinárodní plejádu hudebních osobností z Japonska a Evropy. Zazní zvláštní hudba japonských mnichů nicoty z různých tradic a oblastí Japonska.

14. Září se v Divadle ARCHA představí japonská virtuoska Makiko Goto, která uvede novou a soudobou hudbu pro třinácti- a sedmnáctistrunné koto. Zazní světová premiéra Lucie Vítkové. Druhá polovina koncertu bude patřit krátkým filmům ze souboru KRASTÍ s živou hudbou za účasti západních a japonských nástrojů.

Kuniyoshi Sugawara, hlavní host ISFP, rozezní své flétny v Divadle ARCHA 15. září v rámci svého recitálu Shakuhachi Unlimited. Za účasti dalších špičkových hráčů provede skladby japonských skladatelů 20. století.

16. září festival zakončí koncert Orchestru BERG v KZ Domovina MADE IN JAPAN. Zazní skladby Toru Takemitsua, Daie Fujikury, Kotoky Suzuki a s nimi nové skladby Hiroyi Miury a Jana Rösnera.

12. ročník Pražského festivalu shakuhachi pořádá umělecké sdružení NEIRO Association for Expanding Arts (NEIRO) za podpory Ministerstva kultury ČR, Japan Foundation, Hlavního města Prahy, Státního fondu kultury ČR, Osy a Orchestru Berg.

Partneři festivalu jsou Skautský Institut, Divadlo Archa, Atrium na Žižkově, Hudební a taneční fakulta HAMU, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze (FFUK), Česko-japonská společnost, Pražské kreativní centrum, Institut Intermédií, Hijiri Shakuhachi Foundation a Hotel Axa.
Mediální partneři jsou Radio 1, GoOut a časopis Harmonie.

Příští ISFP se uskuteční 9. – 13. září roku 2021.

www.japonskyfestival.cz

RED_KOMUSO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.