Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

20 uživatelů půjde

hledání


http://www.famufest.cz

Festival studentů Filmové Akademie Múzických Umění. Ve večerním hudebním programu vystoupí Deerhunter (us), Al-Haca (de), Strapo (sk), MIDI LIDI, atd.

Čtvrtek 8.11.2007
Slavnostní zahájení festivalu

Deerhunter (US)
Deerhunter jsou americká kytarovka ale to není celá pravda, pro kapelu jsou kytary totiž jen jeden z množstva prostředků. "Zachází se surovou, primální rytmikou, zároveň je jejich zvuk nasáklý ambientem" píše Pavel Klusák v recenzi skvělé letošní desky Cryptograms. Odehráli turné s Yeah Yeah Yeahs nebo Liars a jsou na nejlepší cestě svým noise-popem dobýt i Evropu, Prahu nevyjímaje. Pro mnohé bude jejich koncert překvapením, pro všechny hudební fajnšmekry povinnost!
http://www.myspace.com/deerhunter

Disqo (CZ/SK)
DJ/mashup team proměnlivé konstelace naladí svoje notebooky a provede vás od budoucích hitovek trhačů elektroparketu přes pečlivě vybrané kousky současného hudební undergroundu až po to nejhorší z devadesátek na co se již dlouho a úporně snažíte zapomenout.
http://www.myspace.com/disqodisqodisqo


Pátek 9.11.2007
Alternativní hip-hop

Al-Haca (DE)
Family business, global party. Nadnárodní projekt Al Haca byl původně německý soundsystem s otevřenou hlavou a bezedným kufrem desek, od dubu a reggae, přes electro, punk až k experimentální elektronice. Jejich vlastní věci jsou trochu jako někdejší pestré sety zhuštěné do několika minut: rozmanité stylové ingredience, hosté a samply koření svižný electrodub, kterému kraluje newyorský hlavně rapper RQM. Al Haca moc dobře vědí, jak má vypadat pořádný mejdan - důkaz najdete i na desce Family Business z labelu MetaPolyp.
http://www.myspace.com/alhaca

Strapo & DJ Spinhandz (SK)
MC, který ví příliš mnoho. Strapo, podle svých slov Čechoslovák, je obrovský talent. Nebylo mu ještě ani devatenáct, má drobnou postavu, ale na podiu ho nepřehlédnete. Ve freestyleu porazil už každého, koho mohl, dvakrát za sebou vyhrál prestižní ArtAttack Freestyle Battle a obklopil se slovenskou elitou alternativního hiphopu - společně s producentem Karaoke Tundrou připravili letos vynikající EP a na koncertech Strapa doprovází prvotřídní turntablista DJ Spinhandz.
http://www.myspace.com/djspinhandz

DJ Robot (CZ)


Sobota 10.11.2007
Bohemian Like You

MIDI LIDI (CZ)
Kdo nebyl dlouhodobě v bezvědomí nebo nežije v kompletní izolaci, nemohl za poslední rok nezachytit raketový nástup elektro projektu MIDI LIDI. Petr, Markéta a Prokop plus proměnlivá skvadra VJů se svým poselstvím "Elektro - Video - Láska." odehráli desítky koncertů, vydali skvělou desku a mají našlápnuto na ocenění "nejlepší česká žívá elektronická kapela" kterou každoročně vyhlašuje Akropolis Live Music Awards. Halelujah!
http://www.myspace.com/midilidi

Sporto (CZ)
Peace - love - revolution. Může to působit skoro jako maniodepresivní tendence - po dlouhém útlumu začal projekt Sporto hyperaktivně chrlit nové tracky a za pár měsíců života na slunci si získal pozornost i respekt. Kořeny a souvislosti jejich chytrého a aktuálního indie popu hledejte v post punku i pionýrské taneční elektronice - hlavní důraz ale kladou na soustředěné, přesvědčivé a nevypočitatelné koncerty, plné sladkokyselých písní o lásce, míru a revoluci.
http://www.myspace.com/sportosupermusic

UNDO (CZ)
Zbrusu nová kapela, která jako svou inspiraci uvádí Kraftwerk, Johnnyho Cashe, Coil, Dunaj nebo Cabaret Voltaire. Kupodivu z tohoto širokého rozpalu leze hodně zajímavý výsledek: elektro beaty, valivé basy a plyšové melodie. Dle jejich vlastních slov "ručně řezané disko".
http://www.myspace.com/undocz

Audiofenky (CZ)
Vedlejšák femininních členek MIDI LIDI a Undo slibuje hudební překvapení nejen pro diváky ale i mnohé členy organizačního teamu.
http://www.myspace.com/audiofenky

The Models (CZ)
Jednou již pohřbeni, dnes oficiálně znovuzrozeni modelové Rad, Tob a Nanoru vás svými nevtíravými melodiemi k tanci i poslechu budou držet v šachu jako rukojmí. A vám se to bude líbit a budete na kolenou prosit o víc.
http://www.myspace.com/themodelsthemodels


Neděle 11.11.2007
Indie-folk

Noël (DE)
Noël Rademacher je kytarista a zpěvák kapely Jersey a jeden z pilířů berlínské urbanfolkové mafie kolem labelu Morr Music. Společně se členy a členkami kapel Contriva a Gaston natočil desku Wrong Places plnou osobních, až deníkově intimních písniček, kterým ale nechybí suverenita, přesvědčivost a pro berlínskou scénu typický nadhled a zdravý odstup.
http://www.myspace.com/lokmusiknoel

Please The Trees (CZ)
Tři zásadní okamžiky: letmé setkání na Babím létě v Bohnicích, jeden šťastně zatoulaný demáč a ostrá zkouška přímo před chicagskými Dianogah. Vznikli Please The Trees, hudební tvar na tuzemské scéně zcela osamocený v němž nachází společnou řeč tři čtvrtiny ambientně-kytarových snivců Some Other Place, charismatický solitér Václav Havelka ze selFbrush a lídr nadějných táborských mladíků Ladies Swim, klávesista Dan. I v tomto případě platí, že je - spíše než jejich emotivní slow-coreové písničkářsví pojmenovávat - snazší se do tohoto pozoruhodného světa bez obav ponořit.
http://www.myspace.com/pleasethetrees

Star & Crystal (DE)
Stará škola. Až se ráno probudíte s myšlenkou, že byste neměli věřit nikomu pod třicet, už si na večírky budete zvát jenom tyhle dva. Nebudou vás totiž rušit v povídání, nebudou vás znervózňovat moderními (elektronickými!) zvuky a občas si s nimi i zazpiváte. Diamantová svatba, country&western, Star a Crystal.
http://www.starcastic.cz


Hudební program Famufestu je připraven ve spolupráci se Sperm Festivalem a Starcastic.

EFHA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EFHA --- 21:15:08 6.11.2007
WICKPICK: ano
WICKPICK --- 18:55:43 6.11.2007
jen jsem nepochopil kde se ten koncert ve ctvrtek kona, taky v arse?
PASHWAKA --- 9:24:40 28.10.2007
a za pade ;] viz:

vstupné a akreditace:
jednodenní vstupné zakoupené před 18.00: 50kč
jednodenní vstupné zakoupené po 18.00: 100kč
čtyřdenní akreditace: 300kč
třídenní akreditace: 200kč
dvoudenní akreditace 150kč
SPHEX --- 23:54:57 21.10.2007
Deerhunter!!!