Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

39 uživatelů půjde

hledání


XXVI. díl cyklu poslechově přednáškových večerů
Part XXVI of a series of listening/lecture eveningsVe čtvrtek 19. září od 19 hodin uvádí prostor Punctum poprázdninový návrat seriálu komponovaných večerů s názvem Audire, jenž vstupuje do třetí sezóny své existence! Nosným pilířem projektu je pravidelný cyklus přednášek na téma historie a vývoj elektronické hudby, který probíhá s měsíční frekvencí. Setkání se sestávají z přednášky, audio a video ukázek, debaty a následných tematických hudebních setů. Cyklus sleduje kontext a vývoj elektronické hudby od svých dadaistických a futuristických počátků přes poválečnou avantgardu až po klubovou a experimentální hudbu posledních dekád. Zaměřuje se jak na hudební stránku, tak i na evoluci technologie elektronických hudebních nástrojů či na sociální kontext v daném období. Tímto seriálem provází zakladatel projektu Messiah Komplex Jan Němec alias RaveBoy a jednotlivé díly celého projektu Audire probíhají pod kurátorským dohledem Pavla Štěpánka alias Yukimury, producenta projektu Mustakillah Sound.

V již šestadvacátém díle Audire dokončíme v červovém setkání načatý, patrně nejzásadnější styl elektronické taneční hudby, který dodnes aktivně ovlivňuje dění na parketech i ve studiích – techno. Odpíchneme se od jeho počátků v osmdesátých letech v Detroitu i v Evropě a zaměříme se na tzv. druhou vlnu, jenž přišla s technem takovým, jaké ho známe dnes: s pěkně nasyceným basovým bubnem doprovázeným hypnotickou syntetickou basou. A furt dokola.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On Thursday the 19th September, the Punctum creative space presents the post-holidays‘ return of a regular series of composed programme evenings called Audire, which enters its third season of existence! The mainstay of the project is a cycle of monthly lectures on the history of electronic music. These regular encounters consist of a lecture, audio samples, discussion and subsequent thematic DJ sets. The cycle follows the context and development of electronic music from its dadaist and futurist beginnings through post-war avant-garde to the experimental and club dance music of the last decades. It focuses on both the musical side and the evolution of electronic musical instrument technology as well as the social context of the examined genre and period. The series is presented by the founder of the Messiah Komplex project Jan Němec alias Raveboy and all the individual parts and whole project Audire are carried out under the curatorial supervision of Pavel Štěpánek alias Yukimura, producer of the Mustakillah Sound project.

In the twenty-sixth installment of Audire already, we are going to finalize, in the June’s session begun probably the most essential style of electronic dance music which has been actively influencing what goes on on the dance floors or in the studios up until today – techno. We will come out from its beginnings in Detroit and Europe in the 1980s and we will concentrate on the so-called second wave which came with techno as we know it nowadays: with nicely saturated bass drum accompanied by a hypnotic synthetic bass. All the way round.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19. 9. 2019 19:00 h
Punctum
Krásova 27, Praha 3
http://punctum.cz/audire

Videoarchiv:
https://vimeo.com/search?q=audire%20punctum

RAVEBOY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RAVEBOY --- 15:38:16 20.9.2019
PUBLIC TRANCEPORT
https://www.youtube.com/watch?v=Cmcq02ZmXAU


Z'EV/TANITH/UNDERGROUND RESISTANCE
DRASTICS --- 19:13:48 12.9.2019
Taxem myslel ze jedu o 15min pozde a jsem tu o tejden driv :)
RAVEBOY --- 20:27:50 5.9.2019
Navazujeme na předchozí díl:

AUDIRE XXV.
https://vimeo.com/345247664


UAN TÚ FRÍ/TEKKNO