Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

46 uživatelů půjde

hledání


DIY KARNEVAL 2019 - 14.09.2019
War is a dick thing, Peace is a heart thing.

Budoucnost je mír! Nemodernizujme armády, ale společnost!
V době, kdy lidstvo čelí bezprecedentním změnám klimatu a dalším globálním výzvám, stále narůstají celosvětové výdaje na zbrojení. V uplynulém roce tyto výdaje poprvé přesáhly hranici 1,8 bilionu amerických dolarů, více než 2 % světového HDP. Postupně se rozpadá pracně budovaná architektura smluv kontroly zbrojení a mezinárodních norem, které si kladly za cíl zabránit zničujícímu jadernému konfliktu. Spolu s tím roste i objem obchodu se zbraněmi, který je aktuálně na nejvyšších číslech od začátku pádu železné opony.

Změny v rozložení moci v mezinárodním systému a narůstající napětí ve vztazích mezi hlavními aktéry světové politiky tak postupně předznamenávají další kolo závodů ve zbrojení, která nás mentálně vrací do doby studené války. Spolu s tím tak roste i riziko vzniku nových válek mezi velmocemi s nedozírnými důsledky pro jednotlivce i lidskou společnost jako takovou. Transfery zbraní do výbušných oblastí jako je Blízký východ pak nadále rozdmýchávají regionální ozbrojené konflikty, kde hlavními obětmi jsou nevinní civilisté.
Nechceme žít ve světě, ve kterém se místo snah na řešení palčivých globálních problémů investují zdroje do udržování a rozvoje válečné mašinérie. Nechceme žít ve světě, ve kterém zbrojní průmysl ovládá politiku a parazituje na utrpení nevinných civilistů. Nechceme žít ve světě, kde mír visí na vlásku a hrozba vypuknutí další zničující války stále roste.

❤️ Make music, not war. ❤️

Trasa: Jankovcova – Plynární – Argentinská – Za viaduktem – nábř. Kapitána Jaroše – Hlávkův most – Wilsonova – Václavské nám. – Opletalova – Hybernská – Wilsonova – Hlávkův most – Štvanice

Máte-li chuť se se soundem zúčastnit průvodu, kontaktujte nás prosím na: ninaspitalnikova@gmail.com. Do předmětu napište DIY karneval. Díky moc


AMOPRA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MIRR3K --- 19:41:20 14.9.2019
BEST!