Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

10 uživatelů půjde

hledání


Vystoupení Hiro Kone na loňském Berlin Atonalu bylo platformou Resident Advisor uvedeno jako jedno z pěti klíčových vystoupení celého festivalu.

Po shlédnutí skvělého koncertu Hiro Kone na loňském Berlin Atonal se pražské elektronické duo LOFN rozhodlo pozvat ji v rámci jejího evropského turné do Prahy. Právě toto vystoupení na Atonalu bylo platformou Resident Advisor uvedeno jako jedno z pěti klíčových vystoupení celého festivalu.

Irokézská fráze pro význam slov Hiro Kone by se doslovně dala přleložit jako “mluvil jsem”. Vhodné jméno pro americkou umělkyni Nicky Mao, známější jako Hiro Kone, která svými pocity brázdí napříč žánry od svého debutu z roku 2011.
Její cesta začala spíše u elektroničtějších, popovějších skladeb, později byla evidentně inspirována etnickými nástroji a zvuky, tak jako představila na svém EP Fallen Angels. Temnější debut se skotským muzikantem Drew McDowallem, který svého času byl stálým členem projektu Coil, se ubírá do ambientnějších vrstev a industriálních ruchů. Její první LP Love is the Capital je zvukově výpravnější a v posledním LP Pure Expenditure se Hiro Kone oddává absolutnímu experimentu, zlámaným beatovým strukturám a technu.

Partner Hiro Kone hudbu své ženy popisuje: “Nature sounds without nature sounds.” (The Quietus)

HIRO KONE (US)
hirokone.com
hirokone.bandcamp.com

LOFN (CZ)
facebook.com/welofn
soundcloud.com/welofn

LOFN duo, za kterým stojí Aitcher Clark a Anna Myschkin či Anakver. Společně v tomto norskou mytologii inspirovaném hudebním projektu dávají vzniknout hudbě, ve které se osobitě mísí prvky industrální hudby, ambientu, elektroniky či techna.
Poprvé vystoupili v roce 2017, vedle Telefon Tel Aviv, od té doby se představili nejen pražskému publiku, hráli po boku OAKE, Grebenstein, nebo SØS Gunver Ryberg, zahráli v Berlíně na Krake Festival v Grießmühle či na loňském Lunchmeat Festivalu v Národní galerii v Praze. Často spolupracují s audiovizuální umělkyní Gabrielou Procházkou.
Do dnešního dne ve vlastním nákladu vydali single Invocation a dokončují společné EP.

Vizuální stránku večera bude mít na starost Gabriela Prochazka, mladá talentovaná novomediální umělkyně, za kterou stojí LUNCHMEAT STUDIO. Ve své tvorbě se primárně zaměřuje na práci se světlem a rozličnými světelnými zdroji ve formě objektů či instalací. Její světelné instalace a projekce bylo možné shlédnout na výstavách domácích i zahraničních, v rámci AV performance v pražských a berlínských klubech (NEONE, Berghain / Panorama Bar, OHM Berlin, Funkhaus Berlin, Spektrum - art science community) i prestižních festivalech, spolupracovala s umělci jako je Robert Lippok nebo Neon Chambers (Sigha&Kangding Ray).

gabrielaprochazka.com

https://www.facebook.com/events/464354514105139/

vstupenky budou brzy v předprodeji a pak i na místě, více info brzy
open door: 20,00

MATHEZZZ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ONDRAASOVKA --- 9:28:59 7.6.2019
bavil jsem se jak pán, díky moc!
MATHEZZZ --- 14:58:23 29.5.2019
Hiro Kone, umělkyně, která nebere hudbu jen jako sluchový vjem, ale spíše surrealistickým způsobem, s přesahem sdělení o současném politickém stavu světa jako třeba ve skladbě Rukhsana, na které se také podílel Drew McDowall, svého času stálý člen projektů Coil a Psychic TV.
6.6. vystoupí ve smíchovském klubu Underdogs’, kde jí doprovodí elektronické duo LOFN

Rukhsana
https://www.youtube.com/watch?v=PeVjxEDbo3U
MATHEZZZ --- 16:04:50 25.5.2019
Akce se z důvodu uzavření Altenburgu přesouvá do smíchovského klubu Undredogs'. Vstupenky v předprodeji za 250 Kč.

Hiro Kone + Lofn | Vstupenky na koncert 6. 6., Praha 5 | GoOut
https://goout.net/cs/koncerty/hiro-kone+lofn/symfe/+esdfm/?fbclid=IwAR3UXpRX3nOm97A5SGU7RKXK1FBXG1R1mSaDnnNBlG-tgjh9V_GLxDkTjNc

MATHEZZZ --- 5:48:35 7.5.2019
Vystoupení Hiro Kone na loňském Berlin Atonalu bylo platformou Resident Advisor uvedeno jako jedno z pěti klíčových vystoupení celého festivalu.

RA Reviews: Berlin Atonal 2018: Five key performances at Kraftwerk Berlin (Event)
https://www.residentadvisor.net/reviews/22999

Hiro Kone live from Berlin Atonal with FACT
https://www.youtube.com/watch?v=YEhvkW6gs0o&t=207s