Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

11 uživatelů půjde

hledání


XXIII. díl cyklu poslechově přednáškových večerů
Part XXIII of a series of listening/lecture eveningsVe čtvrtek 18. dubna od 19 hodin uvádí prostor Punctum dvaadvacátý díl seriálu komponovaných večerů s názvem Audire, jenž zahrnuje rozličné hudební žánry z různých koutů světa. Nosným pilířem projektu je pravidelný cyklus přednášek na téma historie a vývoj elektronické hudby, který probíhá s měsíční frekvencí. Setkání se sestávají z přednášky, audio a video ukázek, debaty a následných tematických hudebních setů. Cyklus sleduje kontext a vývoj elektronické hudby od svých dadaistických a futuristických počátků přes poválečnou avantgardu až po klubovou a experimentální hudbu posledních dekád. Zaměřuje se jak na hudební stránku, tak i na evoluci technologie elektronických hudebních nástrojů či na sociální kontext v daném období. Tímto seriálem provází zakladatel projektu Messiah Komplex Jan Němec alias RaveBoy a jednotlivé díly celého projektu Audire probíhají pod kurátorským dohledem Pavla Štěpánka alias Yukimury, producenta projektu Mustakillah Sound.
Ve třiadvacátém díle Audire se vrátíme na americkou scénu a ukážeme si, jak se elektronická technologie odrazila v rockové hudbě 80. let. Prozkoumáme blíže elektroindustriál a zastavíme se i u z něj odvozené fúze s afroamerickou hudbou, souhrnně nazývané avant-funk. Hlavně se nebát samplovat!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On Thursday the 18th April, the Punctum creative space presents the twenty-second installment of a regular series of composed programme evenings called Audire, which covers various musical genres from different corners of the globe. The mainstay of the project is a cycle of monthly lectures on the history of electronic music. These regular encounters consist of a lecture, audio samples, discussion and subsequent thematic DJ sets. The cycle follows the context and development of electronic music from its dadaist and futurist beginnings through post-war avant-garde to the experimental and club dance music of the last decades. It focuses on both the musical side and the evolution of electronic musical instrument technology as well as the social context of the examined genre and period. The series is presented by the founder of the Messiah Komplex project Jan Němec alias Raveboy and all the individual parts and whole project Audire are carried out under the curatorial supervision of Pavel Štěpánek alias Yukimura, producer of the Mustakillah Sound project.
In the twenty-third installment of Audire we return to the american scene and we will demonstrate how the electronic technology influenced rock music of the 1980s. We are going to closely examine electroindustrial and we will also stop by its fusion with Afroamerican music collectively called avant-funk. Just have no fear of sampling!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

18. 4. 2019 19:00 h
Punctum
Krásova 27, Praha 3
http://punctum.cz/audire

RAVEBOY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LENTO --- 15:03:44 9.5.2019
Výborný díl, díky za záznam, i když jsem nemohl dorazit, užil jsem si to dost, hlavně mě tedy dostala mně neznámá Choralone od SP! Doteď jsem měl za nejpůsobivější Mortal od FLA a Come in Peace od Doubting Thomas. Takže třikrát díky a těším se na další díly!!!

Pár tipů pro inspiraci:
Kill a raver / Læther Strip
Push / Invincible Spirit
Never Get Out / Suicide Commando
Irregular Times / The Mao Tse Tung Experience
Slave To Evil / Wumpscut
Join the Line / Scapa Flow
Hocico / There Was a Time
Rascheln / Calva y Nada