Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


http://nod.roxy.cz

Autoři využívají světlo, nové technologie a zvuk jako rovnocenného partnera tanečnice a objevují nové souvislosti mezi pohybem, hudbou a světelným des

LOA ► 15 STEPS
Věra Ondrašíková a kolektiv

Ve dnech 26. května a 27. května proběhne v Experimentální prostoru Roxy / NoD premiéra nového autorského projektu Věry Ondrašíkové a kolektivu nazvaná LOA ► 15 STEPS.

Projekt byl kladně hodnocen již při své předpremiéře, která proběhla v rámci komponovaného večera NoD Shooting Dance v lednu 2009 v Roxy / NoD.

Autoři využívají světlo, nové technologie a zvuk jako rovnocenného partnera tanečnice a objevují nové souvislosti mezi pohybem, hudbou a světelným designem.
Tvůrci projektu, kterými jsou kromě tanečnice a choreografky Věry Ondrašíkové i Dora Hoštová, Patrik Sedlák , Pavla Beranová a Michal Rydlo zvolili jako leitmotiv představení téma směřování a navigace.

Z recenze na předpremiéru:
Její drobná postava se dává do pohybu, když se před ní na podlaze objevuje digitální šipka a rozjíždí se po síti mizejících čar. Tanečnice chvíli symbol směru následuje, klidnou chůzí či energičtějším pohybem při zemi se přizpůsobuje jeho dynamice. Někdy ho ale ztratí a pak se ho snaží slepě dohonit. Tak se oba elementy – obraz a tělo tanečnice dostávají do protipohybu až piktogram zmizí docela a žena je pohlcena čtvercovou mříží promítanou na zadní stěnu sálu

V rámci večera bude uvedena také choreografie Jany Vránové Magnet.

Koncept a realizace:
Věra Ondrašíková, Dora Hoštová, Pavla Beranová, Michal Rydlo a Patrik Sedlák

Kostýmy: Petra Mládková

Hudba: Michal Cáb a Stanislav Abrahám

Experimentální prostor Roxy / NoD
Dlouhá 33, Praha 1
http://Nod.roxy.cz

VERUNICEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.