Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

20 uživatelů půjde

hledání


XXI. díl cyklu poslechově přednáškových večerů
Part XXI of a series of listening/lecture eveningsVe čtvrtek 21. února v 19 hodin uvádí prostor Punctum jedenadvacátý díl seriálu komponovaných večerů s názvem Audire, jenž zahrnuje rozličné hudební žánry z různých koutů světa. Nosným pilířem projektu je pravidelný cyklus přednášek na téma historie a vývoj elektronické hudby, který probíhá s měsíční frekvencí. Setkání se sestávají z přednášky, audio a video ukázek, debaty a následných tematických hudebních setů. Cyklus sleduje kontext a vývoj elektronické hudby od svých dadaistických a futuristických počátků přes poválečnou avantgardu až po klubovou a experimentální hudbu posledních dekád. Zaměřuje se jak na hudební stránku, tak i na evoluci technologie elektronických hudebních nástrojů či na sociální kontext v daném období. Tímto seriálem provází zakladatel projektu Messiah Komplex Jan Němec alias RaveBoy a jednotlivé díly celého projektu Audire probíhají pod kurátorským dohledem Pavla Štěpánka alias Yukimury, producenta projektu Mustakillah Sound.

V jednadvacátém pokračování Audire přichází řada na Electronic Body Music – styl, ve kterém se potkali experimentální punkeři se splašenými depešáky a který na taneční parket přinesl témata z metalu a dystopické science fiction. A v té souvislosti budeme pokukovat i po industriální scéně, ve které se pod vlivem miniaturizace tónových generátorů postupně rodí elektroindustriál. Očekávejte plynové masky, nepolitickou politiku a pokusy na lidech. Varovali jsme vás.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On Thursday the 21st February, the Punctum creative space presents the twenty-first installment of a regular series of composed programme evenings called Audire, which covers various musical genres from different corners of the globe. The mainstay of the project is a cycle of monthly lectures on the history of electronic music. These regular encounters consist of a lecture, audio samples, discussion and subsequent thematic DJ sets. The cycle follows the context and development of electronic music from its dadaist and futurist beginnings through post-war avant-garde to the experimental and club dance music of the last decades. It focuses on both the musical side and the evolution of electronic musical instrument technology as well as the social context of the examined genre and period. The series is presented by the founder of the Messiah Komplex project Jan Němec alias Raveboy and all the individual parts and whole project Audire are carried out under the curatorial supervision of Pavel Štěpánek alias Yukimura, producer of the Mustakillah Sound project.

In the twenty-first installment of Audire the time has come for Electronic Body Music – style, in which experimental punks meet the harebrained Depeche Mode fans, and which brought metal and dystopic science-fiction themes onto the dancefloor. In this context, we are going to taka sneak peek to the industrial scene where, under the influence of tone generator miniaturization, electroindustrial is gradually being born. Expect gasmasks, non-political politics and human experiments. You have been warned.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21. 2. 2019 19:00 h
Punctum
Krásova 27, Praha 3
http://punctum.cz/audire

RAVEBOY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PANAAK --- 19:23:37 20.2.2019
stream tezko, zaznam bude az ho nekdo (radim? .) zpostprodukuje..
radim je ale pocitam momentalne pretizen, takze by uvital nejakej help.. ja jsem momentalne taky pretizen, ale az bude chvile, jsem ochoten par dilu strihnout..

jestli nekdo nema do ceho pichnout, tak at se prihlasi punktakum, ale nehlaste se rozhodne vsichni! .)
LENTO --- 16:36:41 19.2.2019
Bude stream nebo zaznam prednasky?
VON_GILOTINE --- 18:51:53 8.2.2019
wax trax!
MARTIA --- 12:20:48 8.2.2019
nejsem v CR :( ale tak, snad se dockame i nahravky:)