Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

29 uživatelů půjde

hledání


XX. díl cyklu poslechově přednáškových večerů
Part XX of a series of listening/lecture eveningsVe čtvrtek 17. ledna v 19 hodin uvádí prostor Punctum seriál komponovaných večerů s názvem Audire, jenž zahrnuje rozličné hudební žánry z různých koutů světa. Nosným pilířem projektu je pravidelný cyklus přednášek na téma historie a vývoj elektronické hudby, který probíhá s měsíční frekvencí. Setkání se sestávají z přednášky, audio a video ukázek, debaty a následných tematických hudebních setů. Cyklus sleduje kontext a vývoj elektronické hudby od svých dadaistických a futuristických počátků přes poválečnou avantgardu až po klubovou a experimentální hudbu posledních dekád. Zaměřuje se jak na hudební stránku, tak i na evoluci technologie elektronických hudebních nástrojů či na sociální kontext v daném období. Tímto seriálem provází zakladatel projektu Messiah Komplex Jan Němec alias RaveBoy a jednotlivé díly celého projektu Audire probíhají pod kurátorským dohledem Pavla Štěpánka alias Yukimury, producenta projektu Mustakillah Sound.

V již dvacátém pokračování Audire si představíme fenomén remixu – způsobu, jak vytvořit unikátní dílo z instrumentální verze původní skladby a zároveň ušetřit za kapelu. Prozkoumáme jeho vznik v rámci jamajského dubu i amerického disca, a z něho vyplývající příchod house music – monotónnější verze boogie, která navždy přepsala pravidla tanečního parketu. Od té doby již na diskotékách DJ nebude konferenciérem představujícím hrané skladby, ale aranžérem nepřerušovaného proudu hudby v neměnném tempu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On Thursday the 17th January the Punctum creative space presents the seventeenth installment of a regular series of composed programme evenings called Audire, which covers various musical genres from different corners of the globe. The mainstay of the project is a cycle of monthly lectures on the history of electronic music. These regular encounters consist of a lecture, audio samples, discussion and subsequent thematic DJ sets. The cycle follows the context and development of electronic music from its dadaist and futurist beginnings through post-war avant-garde to the experimental and club dance music of the last decades. It focuses on both the musical side and the evolution of electronic musical instrument technology as well as the social context of the examined genre and period. The series is presented by the founder of the Messiah Komplex project Jan Němec alias Raveboy and all the individual parts and whole project Audire are carried out under the curatorial supervision of Pavel Štěpánek alias Yukimura, producer of the Mustakillah Sound project.

In the twentieth installment of Audire already, we are going to introduce the remixing phenomenon – the way how to create a unique work from the instrumental version of an original track, and to spare money off the band. We will explore its origins in the context of Jamaican dub and American disco and the consequent arrival of house music – monotonous variant of boogie which rewrote the dancefloor rules forever. Since that time, DJ wouldn’t be a presenter introducing songs played anymore, but the composer of a continuous stream of music in unchanging tempo.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17. 1. 2019 19:00 h
Punctum
Krásova 27, Praha 3
http://punctum.cz/audire

RAVEBOY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
_IOB_ --- 13:05:34 20.1.2019
za me zatim tak nejak (asi i trochu prekvapive) nejlepsi dil! nejen kvuli me soucasne oblibe pozdni-disco ery, nebo ravicuv vyklad s nadsenim pro latku snad vetsim nez kdy predtim...)

poprosim ten playlist!!! a kdyby se pridal export prezentace v pdf nebo tak, budu jenom rad!