Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


http://www.bukanyr.cz

aesthetik toys for pirates EDIT w/. Aki (BE), Diem* (NL), Tossit, Monotype

Aki prvně přivoněl k hudbě, když mu bylo 8. Mamka jej učila hře na piano. Na úrodnou půdu však tyto snahy nedopadly a Aki raději poslouchal nahrávky pop&rock 80.let od svých starších kamarádů. Jako teenager se našel v alternativním rocku. V 94. kdy mu bylo 15 začal hrát na bicí a v následujících letech hrál v různých post-rock a free-jazz kapelách. V té době začal propadat více elektronice, což jej nakonec donutilo prodat bicí a koupit gramofony. Jeho vývoj procházel vlnami různých žánrů od dubu, trip-hopu, electro-popu až k electronice úzce spojené s minimal technem a house.

V roce 2000 začal studovat Art & Communication v Liege. O rok později vystoupil na své první party v Liege spolu s Jonasem Beringema Tobiasem Thomasem z labelu Kompakt. Za další rok ukončil studia a vytvořil s partou přátel a multi umělců v Liege skupinu Alter_Native Attack. Krátce poté odcestoval na pár měsíců do kanadského Montrealu, aby se tam naučil jak to chodí kolem elektronické scény. V roce 2005 se přidal k rozvíjejícímu labelu Toys for Boys a seznámil se s talentovanými producenty jako Bern, Pheek, Miguel Tutera, Karri O, Jona, Franco Cangelli nebo Tom Dazing. Spolu s partnery ve vedení labelu se rozhodli těmto umělcům vydat velmi úspěšné singly a alba.

Po odchodu z úzšího vedení Toys for Boys Aki spolu s Francem Cangellim zakládá vlastní label Aesthetik. Je rezidentním Djem v několika belgických klubech v Liege a Bruselu. Od svých Djských začátků vystoupil Aki po boku veličin jako Steve Bug, Daniel Bell, Baby Ford, Fumiya Tanaka, Akufen, Losoul and Wighnomy Brothers v největších klubech a na parties včetně Fuse, Decadance, Kozzmozz, Culture Club, Recyclart, P3P a Legendz.

Diem* se nakazil virem jménem techno v roce 1994. Protože mu nebylo jako děcku dovoleno mlátit do bubnů byla jedinou alternativou v rytmice a jejím tvoření techno scéna, kde mu doslova učaroval dunivý čtyřdobý rytmus. V té době to byla pro něj extatická vstupenka do vesmíru a nebo k hlubšímu poznání Země. :) Od 98. objížděl všemožné parties jako prodavač v rámci putovního record shopu a zamiloval si house underground scénu v jinak velmi konzervativním rodném městě Maastricht. Jako Dj prošel deep housem, breakbeatem až k technu s často velmi experimentálními prvky. Vše je dnes stále v jeho setech slyšet…

Diem* není v Nizozemí neznámým jménem. Vystoupil v klubech a na parties po celé zemi. Doma je v Löss Theater, De Backstage, Ipanema, De Kadans, De Hiemel.

Zajímavostí pro znalé Pirates of Sound je, že Diem* je kolegou Tossita. Dlouhá léta totiž pracuje pro Sirius, holandský řetězec record a smart shopů v Nizozemí.

Monotypa a Tossita netřeba příliš představovat. Oba patří k důležitým postavám pražské underground scény. Proslulí jsou především nevšedními nápady, hosty a místy, kde dělají parties nebo vystupují.

MONOTYPEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MONOTYPEK --- 16:06:47 20.5.2009
termín je u akcí na bukáči daný rok dopředu... viz. 4. So (lichá) Pirates of Sound


MONOTYPEK --- 16:05:13 20.5.2009
ABU: ;)
GREGOR_PRIDE --- 7:53:55 20.5.2009
mozna no
SHAMMANIC --- 21:39:55 18.5.2009
čéče, mozna ze jo :)
MISHACZEQ --- 17:01:17 18.5.2009
achjo, pozdravujte dimitriho :( fakt nahovno termin, grrrr
ABU --- 16:00:25 18.5.2009
eh, zase dobra trefa..:(
DANII_DP --- 15:09:40 18.5.2009
člověk aby se rozkrájel :P