Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

6 uživatelů půjde

hledání


Podzimní setkání tolkienovské Společnosti, přátel a příznivců Tolkienova díla na chatě u Prahy.

Drazí přátelé, milí sousedé, vzácní hosté!

Dovolte, abychom Vás pozvali na oslavu narozenin pana Bilba Pytlíka (a jeho synovce Froda), která se bude letos konat o víkendu 5.-7. října v Hradových Střimelicích č.p. 22, jihovýchodně od Prahy.
Kapacita domu je bohužel omezena, proto je nezbytné se předem přihlásit na adresu bilbovky@email.cz.
(Ano, všimli jsme si, že jsou volby, přesto to je bohužel jediný termín, který nám vyšel. Slibujeme, že se polepšíme a příště už to zase bude v půlce září! Doufáme, že návštěvu volební místnosti zvládnete v pátek cestou - páteční začátek je vždy pomalý a o nic nepřijdete (a pokud jedete vlakem, rádi vás pak až do pozdního večera vyzvedneme v Mnichovicích, stačí si napsat), pokud vám to zaneprázdnění nedovolí, klidně odvolte a doražte v sobotu ráno, to o vyzvednutí platí také a i do hry půjde zapojit se i se zpožděním. Cestovatelům, pro které jsou každé volby logistickou noční můrou, a členům volebních komisí se omlouváme a slibujeme uspořádat nějakou prosincovou hostinu náhradou!)

Pište, prosím, jen na bilbovky@email.cz, aby bylo jisté, že se k nám Vaše zpráva dostane - a napište, prosím, i když je přeci samozřejmé, že přijedete! Pokud pojedete s dětmi, připište počet a stáří, pokud máte nějaké další přání (potřebujete spát na posteli, na ortopedické matraci, chcete si rezervovat své oblíbené a tradičně obsazované lůžko, máte nějaká dietetická omezení s nimiž je při hostině záhodno počítat, abyste si s námi mohli dát aspoň nějaké chody) napište to prosím také, i kdybyste měli pocit, že to víme a rozumí se to samo sebou - v organizačním chvatu je snadné se zapomenout!
Při extrémně velkém zájmu (přes padesát dospělých návštěvníků) by se mohlo stát, že budeme nuceni přestat přijímat přihlášky, neodkládejte to tedy na poslední chvíli. Když se objeví nešťastné okolnosti, bránící ve Vaší účasti, prostě se odhlásíte. Nečekaní hosté jsou příjemným překvapením, ale logistickou noční můrou, prosím, pokud to jen trošku jde, nepřijíždějte nečekaně. (Ale nečekaně je lepší, než vůbec!)
Dejte vědět, i pokud se chcete stavit jen na hostinu. Budeme s Vámi počítat při vaření a dáme vědět, jak to vypadá s jejím začátkem, abyste ho nezmeškali.

Na programu je - krom setkání s přáteli, poznávání nových, hovoru a hraní a zpívání až do svítání - tradiční procházková hra s lehkými šiframi, která se odehraje během sobotního dne, a neméně tradiční opulentní hostina v sobotu večer. (Nemáte-li volný celý víkend, je sobotní večer nejlepším časem, kdy přijet. Hostina začne nejspíše po šesté - včas to upřesníme.)
Dům v Hradových Střimelicích je sice po lidském způsobu vystavěn z kamene a nad zemí, ale není vysoký a nabízí velice hobití standard ubytování - je vytápěn, vybaven teplou vodou a veškerým potřebným zázemím. Stačí si přivézt nějakou podložku na spaní a přikrývky či spací pytel - asi tucet postelí přednostně rezervujeme pro ty, kterým zdraví nedovolí spát na zemi. (Prostor ke stanování je prakticky neomezený, ale nebývá často využíván.) Dopravu zajištují veřejné povozy a železnice, název zastávky v jízdních řádech je "Stříbrná skalice, Hrad. Střimelice", můžeme se pokusit zajistit odvoz z Ondřejova či Mnichovic, potřebujete-li ho, napište a zorganizujeme to.
Rodiče s dětmi vítáme a rádi jim vyjdeme vstříc vyhrazením pár tichých a pohodlných pokojů. Na oplátku je prosíme, aby na své starší ratolesti dohlédli a zabavili je tak, aby příliš neničily některé naše klidumilné a liduplaché hosty, obzvláště po ránu, kdy děti nadšeně skáčou z postele mnoho hodin před zpěvem a vínem zmoženými oslavenci.

Těší se na Vás
Leši a přátelé ze Společnosti přátel díla pana J.R.R. Tolkiena
v zastoupení oslavence a domácího, pana Bilba Pytlíka
http://tolkien.cz/

ALDARION
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RILVEN --- 13:10:21 20.9.2018
Děkuji za pozvání, žel jako náplava pojedu za volbami daleko na západ. Mějte se krásně a dobře se bavte! :-)